Reklama
Reklama

Niebawem kolejna Noc Muzeów. Dla zwiedzających przygotowano mnóstwo atrakcji

fot. Jacek Molski, archiwum

Bezpłatnie będzie można zwiedzić ekspozycję m.in. w poznańskich muzeach, ale też wziąć udział w atrakcjach organizowanych przez kilkadziesiąt instytucji.

Każdego roku Noc Muzeów przyciąga tysiące zwiedzających do muzeów, galerii czy centrów kultury. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku Noc Muzeów odbędzie się w sobotę, 18 maja.

Noc Muzeów to wehikuł czasu. W tym dniu wszyscy chcemy być w przestrzeni publicznej, wszyscy chcemy zwiedzać muzea. Chciałoby się, aby tak było na co dzień - mówi Marcin Kostaszuk, zastępca dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania. W ramach poprzedniej edycji Nocy Muzeów zorganizowano 200 wydarzeń, w których wzięło udział 71 tys. osób. W tym roku będzie to 250 wydarzeń. Ile osób weźmie w nich udział, dowiemy się w przyszłą sobotę- dodaje.

Noc Muzeów w Poznaniu ponad 60 instytucji, 250 wydarzeń takich jak wernisaże, warsztaty, pokazy, wykłady koncerty itp. Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy w historii Nocy Muzeów swoje skarby pokażą także poznańscy mundurowi. 18 maja swoje drzwi otworzy policyjne muzeum przy ul. Taborowej. Miłośnicy militariów będą mogli zobaczyć historyczne eksponaty. Jednym z ciekawszych jest tajemnicza skrzynia z różnego rodzaju akcesoriami, np. maczugami, dzięki którym rozstrzygano kiedyś różnego rodzaju sąsiedzkie spory. Przed muzeum pojawi się ekspozycja współczesnego sprzętu, które pozwala nam skutecznie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Poznania. Pokażemy nasz najnowszy nabytek - robot pirotechniczny, który jest na wyposażeniu jednostki antyterrorystycznej i służy do wożenia niebezpiecznych przedmiotów, a także naszego drona i skaner 3D. Na koniec będzie można zjeść pyszną gorącą grochówkę - zapowiada Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Szczegółowy program Nocy Muzeum znaleźć można tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro