Reklama
Reklama

Ruszyła modernizacja stadionu na Golęcinie. Ile będą kosztować prace?

fot. POSiR
fot. POSiR

Rozpoczęły się prace związane z modernizacją stadionu lekkoatletycznego na Golęcinie.

Inwestycja ruszyła w środę i potrwa do połowy czerwca. W jej ramach wykonana zostanie m.in. modernizacja zakola północnego płyty stadionu, na którym powstaną nowe rozbiegi dla tyczkarzy oraz oszczepników, metamorfozę przejdą również rów z wodą i skocznia do skoku wzwyż, powstanie także rzutnia do pchnięcia kulą. Koszt to 1,188 mln zł.
- Modernizacja, którą właśnie rozpoczynamy na Golęcinie, w perspektywie zaplanowanego na2 lipca 2019 mityngu lekkoatletycznego Grand Prix Poznania jest niezbędna. Chcemy systematycznie podnosić standard stadionu, tak aby zawody na wysokim poziomie sportowym gościły na Golęcinie jak najczęściej - powiedział dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, Łukasz Miadziołko.
Zarządca obiektu deklaruje, że to dopiero początek zmian na Golęcinie i w przyszłości POSiR będzie starać się o środki na dalszą modernizację.

W trakcie prac sportowcy będą mogli w ograniczony sposób korzystać ze stadionu lekkoatletycznego. Informacje o utrudnieniach można znaleźć na posir.poznan.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
17.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro