Reklama
Reklama

Ludzkie szczątki na budowie ulicy Folwarcznej

fot. widz WTK

Według widza Telewizji WTK szczątki nie są zabezpieczone.

- Takie coś leży od kilku tygodni niezabezpieczone - informuje widz WTK i dodaje zdjęcia. Ludzkie kości znajdują się w rejonie ulic Stalowej i Folwarcznej. Maja Chłopocka-Nowak z Poznańskich Inwestycji Miejskich potwierdza, że odkryto je w trakcie prac związanych z budową ulicy Folwarcznej. - Pracownicy firmy Strabag, która realizuje tę inwestycję, pod warstwą gruntu w pobliżu przejazdu kolejowego natrafili na ludzkie szczątki. Roboty w tym miejscu natychmiast zostały wstrzymane, a obszar został oznaczony taśmą ostrzegawczą i zabezpieczony folią ochronną - tłumaczy.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


O znalezisku poinformowano prokuraturę. - Jej przedstawiciel przyjechał na plac budowy i w obecności pracowników wykonawcy inwestycji spisał protokół z oględzin oznaczonego miejsca. Decyzja o tym, jakie dalsze działania w tej sprawie zostaną podjęte, należy do prokuratury. Zarówno wykonawca, jak i spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie oczekują na jej decyzję, która określałaby jej dalsze kroki w tej sprawie - dodaje.

PIM zapewnia, że znalezisko cały czas jest ogrodzone, zgodnie z wytycznymi przedstawicieli prokuratury. - Roboty w tym miejscu nie są prowadzone, co nie wstrzymuje budowy ulicy Folwarcznej na innych odcinkach - kończy.

Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu potwierdza, że są to szczątki ludzkie należące do kilku osób. Prawdopodobnie leżą w ziemi dłużej niż 30 lat, być może nawet od czasów II wojny światowej. W tej chwili trwa ustalanie, kto zajmie się uprzątnięciem kości z tego terenu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro