Reklama
Reklama

Prezydent Jaśkowiak o kontrowersyjnym przemówieniu: słowa o pedofilii to troska o Kościół

W mediach wciąż szeroko komentowane jest piątkowe wystąpienie Leszka Jażdżewskiego.

Redaktor naczelny "Liberté" przemawiał w piątek na Uniwersytecie Warszawskim, tuż przed Donaldem Tuskiem. W swoim wystąpieniu stwierdził m.in., że "ten kto szuka moralności w Kościele, nie znajdzie jej" a "polski Kościół zaparł się Chrystusa". Wspominał również o niewyjaśnionych aferach pedofilskich i "opętaniu walką o pieniądze".
Słowa Jażdżewskiego spotkały się z krytyką wielu środowisk, nie tylko prawicowych. W programie TVN 24 "Fakty po Faktach" odniósł się do nich również prezydent Poznania.
- Nie znalazłem tam treści obraźliwych. Słów krytyki nie traktowałbym jako walki z Kościołem, bo te wypowiedzi prawicy są zupełnie nieuzasadnione - stwierdził prezydent Poznania.
- Jeśli Jażdżewski odniósł się do tej bierności w przypadku pedofilii, która miała miejsce przez lata, również do szeregu innych zjawisk, to określiłbym to jako formę troski o Kościół, co zresztą widać w tym, co robi papież Franciszek. To, że polski episkopat nie do końca zgadza się z jego stanowiskiem, to już zupełnie odrębna rzecz - dodał Jacek Jaśkowiak.
- Ubolewam, że w polskim Kościele dominują tacy duchowni jak ojciec Rydzyk czy arcybiskup Jędraszewski. Wolałbym, żeby prym wiedli ojciec Dostatni czy ojciec Oszajca, których bardzo szanuję - kontynuował prezydent Poznania.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
2.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro