Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama

Prezydent Jaśkowiak o kontrowersyjnym przemówieniu: słowa o pedofilii to troska o Kościół

sk
poniedziałek, 6.05.2019 r.
godz. 13.34
sk | poniedziałek, 6.05.2019 r., godz. 13.34
Prezydent Jaśkowiak o kontrowersyjnym przemówieniu: słowa o pedofilii to troska o Kościół

W mediach wciąż szeroko komentowane jest piątkowe wystąpienie Leszka Jażdżewskiego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa
Redaktor naczelny "Liberté" przemawiał w piątek na Uniwersytecie Warszawskim, tuż przed Donaldem Tuskiem. W swoim wystąpieniu stwierdził m.in., że "ten kto szuka moralności w Kościele, nie znajdzie jej" a "polski Kościół zaparł się Chrystusa". Wspominał również o niewyjaśnionych aferach pedofilskich i "opętaniu walką o pieniądze".
 
Słowa Jażdżewskiego spotkały się z krytyką wielu środowisk, nie tylko prawicowych. W programie TVN 24 "Fakty po Faktach" odniósł się do nich również prezydent Poznania.
 
- Nie znalazłem tam treści obraźliwych. Słów krytyki nie traktowałbym jako walki z Kościołem, bo te wypowiedzi prawicy są zupełnie nieuzasadnione - stwierdził prezydent Poznania.
 
- Jeśli Jażdżewski odniósł się do tej bierności w przypadku pedofilii, która miała miejsce przez lata, również do szeregu innych zjawisk, to określiłbym to jako formę troski o Kościół, co zresztą widać w tym, co robi papież Franciszek. To, że polski episkopat nie do końca zgadza się z jego stanowiskiem, to już zupełnie odrębna rzecz - dodał Jacek Jaśkowiak. 
 
- Ubolewam, że w polskim Kościele dominują tacy duchowni jak ojciec Rydzyk czy arcybiskup Jędraszewski. Wolałbym, żeby prym wiedli ojciec Dostatni czy ojciec Oszajca, których bardzo szanuję - kontynuował prezydent Poznania. 
Reklama