Reklama
Reklama

Urzędnikom jest ciasno przy placu Kolegiackim. Nowa siedziba UM powstanie na Wolnych Torach?

Obecna siedziba urzędu miasta odbiega od nowoczesnych standardów.

Jak informuje poznańska "Gazeta Wyborcza", na niskie i ciasne pomieszczenia w budynku przy placu Kolegiackim narzekają zarówno urzędnicy, jak i petenci, o czym w nieoficjalnej rozmowie opowiada wicedyrektor jednego z wydziałów. Obecnie swoją siedzibę mają tam m.in. prezydent i jego zastępcy oraz rada miasta. Część wydziałów zlokalizowanych jest w innych punktach miasta, a narzekania słychać z Gronowej czy Słowackiego.
Dawne kolegium jezuickie to zabytek, więc każda modernizacja wiąże się z uzyskaniem wielu zgód, a to sprawia problemy.
Według dziennika najbardziej prawdopodobna lokalizacja to działka przy Wolnych Torach. Przeniosłaby się tam większość wydziałów, a prezydent i jego najbliżsi współpracownicy nadal urzędowaliby na placu Kolegiackim. Taka inwestycja mogłaby jednak pochłonąć nawet ponad 100 mln zł.

Zastępca prezydenta Bartosz Guss przyznał w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że sytuacja jest analizowana, ale obecne potrzeby lokalowe są zaspokojone. Ewentualna budowa nowej siedziby rozpatrywana jest z uwagi na różne standardy poszczególnych budynków i ich rozproszenie. Na deklaracje dotyczące budowy jest jednak zbyt wcześnie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
37.48 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro