Reklama
Reklama

Bieg Wings for Life World Run: utrudnienia dla kierowców

fot. Materiały organizatora

W niedzielę zorganizowany zostanie bieg Wings for Life World Run. W związku z tym kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami między innymi na poznańskich ulicach.

To już szósta edycja Wings for Life World Run na świecie i zarazem szósta w Polsce. W trakcie biegu uczestnicy muszą uciekać przed goniącą ich metą. Pół godziny po starcie za biegaczami wyruszy samochód wyposażony w czujniki, które będą identyfikować każdego miniętego uczestnika. Zawodnik kończy bieg, gdy wyprzedzi go samochód. Co godzinę auto będzie nieznacznie przyśpieszać, aż w końcu dogoni wszystkich biegaczy.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Wings for Life ma jeden cel: odnaleźć metodę leczenia urazów rdzenia kręgowego. Każdy uczestnik Wings for Life World Run biegnie dla tych, którzy biec nie mogą. Na całym świecie miliony osób skazane są na wózki inwalidzkie z powodu urazów rdzenia kręgowego, doznanych najczęściej w wyniku wypadków drogowych lub upadków. Wings for Life to organizacja typu non-profit, która już od 2004 roku finansuje przełomowe badania i testy kliniczne prowadzone na całym świecie w celu odnalezienia metod leczenia urazów rdzenia kręgowego. Choć wciąż nie znaleziono skutecznej metody leczenia, poczyniono znaczne postępy w tej kwestii. 100% opłat startowych z Wings for life World Run oraz datków zebranych w ramach tego globalnego wydarzenia przyczyni się do dalszej realizacji misji fundacji - informują organizatorzy.

Biegacze o godzinie 13:00 wystartują z MTP i przebiegną ulicami: Śniadeckich -Grunwaldzka (prawa jezdnia) -Bukowska -rondo Kaponiera -Św. Marcin -al. Niepodległości -Solna -Małe Garbary -Estkowskiego -Wyszyńskiego -rondo Śródka -Podwale -Hlonda -Główna -Gnieźnieńska do skrzyżowania zdrogą 92 (ul. Bałtycka) -pętla poza miastem. Uczestnicy ruszą przez Kobylnicę i Pobiedziska w stronę Jeziora Lednickiego. W stosunku do poprzednich edycji, rewolucją jest zmiana tempa poruszania się Samochodu Pościgowego. Odczują ją ci, którzy pragną pokonać ponad 40 km - właśnie w okolicach dystansu maratońskiego Adam Małysz doda więcej gazu. Bieg będzie nieco krótszy, a globalna rywalizacja bardziej zacięta - dodają organizatorzy.

W związku z organizacją biegu z utrudnieniami na poznańskich ulicach w godzinach od 12:00 do 14:30 muszą się liczyć kierowcy. Ruch dwukierunkowy lub jednokierunkowy zograniczeniami odbywać się będzie ulicami:

-ul. Grunwaldzka od ul. Bukowskiej do ul. Śniadeckich: ruch jednokierunkowy po jezdni północnej;

-ul. Św. Marcin od al. Niepodległości do ronda Kaponiera: ruch jednokierunkowy po jezdni północnej;

-al. Niepodległości od ul. Św. Marcin do ul. Solnej: ruch jednokierunkowy po nitce zachodniej;

-ul. Solna-Wolnica-Małe Garbary -ruch jednokierunkowy po jezdni północnej;

-ul. Estkowskiego-Wyszyńskiego: ruch dwukierunkowy po jezdni południowej;

-rondo Śródka: ruch okrężny zograniczeniami;

-ul. Podwale-Abpa Hlonda od ronda Śródka do skrzyżowania ul. Hlonda/Główna: ruch dwukierunkowy po nitce wschodniej.

Na czas biegu wyłączone zruchu zostaną następujące ulice:

-Śniadeckich (od Parkowej do Grunwaldzkiej);

-Główna (od Hlonda do Krańcowej);

-Gnieźnieńska (od Krańcowej do granic miasta na ul. Bałtyckiej).

Wniedzielę obowiązuje zakaz zatrzymywania się na odcinku ul. Śniadeckich od ul. Parkowej do ul. Grunwaldzkiej ina odcinku ul. Grunwaldzkiej od ul. Śniadeckich do ul. Bukowskiej. Prosimy kierowców owcześniejsze usunięcie pojazdów zmiejsc objętych czasowym zakazem parkowania - informuje ZDM.

Podczas biegu na skrzyżowaniach znajdujących się na trasie wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna iwyznaczone zostaną następujące "śluzy", umożliwiające przejazd poprzeczny, nadzorowane przez Policję iMPK:

-ul. Bukowska -Roosevelta;

-rondo Kaponiera;

-al. Niepodległości -Św. Marcin;

-al. Niepodległości -Libelta;

-al. Niepodległości -Solna; -Garbary -Małe Garbary -Wyszyńskiego;

-Podwale -Bydgoska -Św Wincentego;

-Abpa Hlonda -Główna;

-Główna -Krańcowa -Gnieźnieńska;

-Gnieźnieńska -Bałtycka.

O utrudnieniach dla pasażerów komunikacji miejskiej informujemy tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro