Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama

Bieg Wings for Life World Run: utrudnienia dla kierowców

j
niedziela, 5.05.2019 r.
godz. 09.30
j | niedziela, 5.05.2019 r., godz. 09.30
Bieg Wings for Life World Run: utrudnienia dla kierowców
fot. Materiały organizatora

W niedzielę zorganizowany zostanie bieg Wings for Life World Run. W związku z tym kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami między innymi na poznańskich ulicach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa

To już szósta edycja Wings for Life World Run na świecie i zarazem szósta w Polsce. W trakcie biegu uczestnicy muszą uciekać przed goniącą ich metą. Pół godziny po starcie za biegaczami wyruszy samochód wyposażony w czujniki, które będą identyfikować każdego miniętego uczestnika. Zawodnik kończy bieg, gdy wyprzedzi go samochód. Co godzinę auto będzie nieznacznie przyśpieszać, aż w końcu dogoni wszystkich biegaczy.

Wings for Life ma jeden cel: odnaleźć metodę leczenia urazów rdzenia kręgowego. Każdy uczestnik Wings for Life World Run biegnie dla tych, którzy biec nie mogą. Na całym świecie miliony osób skazane są na wózki inwalidzkie z powodu urazów rdzenia kręgowego, doznanych najczęściej w wyniku wypadków drogowych lub upadków. Wings for Life to organizacja typu non-profit, która już od 2004 roku finansuje przełomowe badania i testy kliniczne prowadzone na całym świecie w celu odnalezienia metod leczenia urazów rdzenia kręgowego. Choć wciąż nie znaleziono skutecznej metody leczenia, poczyniono znaczne postępy w tej kwestii. 100% opłat startowych z Wings for life World Run oraz datków zebranych w ramach tego globalnego wydarzenia przyczyni się do dalszej realizacji misji fundacji – informują organizatorzy.

Biegacze o godzinie 13:00 wystartują z MTP i przebiegną ulicami: Śniadeckich - Grunwaldzka (prawa jezdnia) - Bukowska - rondo Kaponiera - Św. Marcin - al. Niepodległości - Solna - Małe Garbary - Estkowskiego - Wyszyńskiego - rondo Śródka - Podwale - Hlonda - Główna - Gnieźnieńska do skrzyżowania z drogą 92 (ul. Bałtycka) - pętla poza miastem. Uczestnicy ruszą przez Kobylnicę i Pobiedziska w stronę Jeziora Lednickiego. W stosunku do poprzednich edycji, rewolucją jest zmiana tempa poruszania się Samochodu Pościgowego. Odczują ją ci, którzy pragną pokonać ponad 40 km - właśnie w okolicach dystansu maratońskiego Adam Małysz doda więcej gazu. Bieg będzie nieco krótszy, a globalna rywalizacja bardziej zacięta - dodają organizatorzy.

W związku z organizacją biegu z utrudnieniami na poznańskich ulicach w godzinach od 12:00 do 14:30 muszą się liczyć kierowcy. Ruch dwukierunkowy lub jednokierunkowy z ograniczeniami odbywać się będzie ulicami:

- ul. Grunwaldzka od ul. Bukowskiej do ul. Śniadeckich: ruch jednokierunkowy po jezdni północnej;

- ul. Św. Marcin od al. Niepodległości do ronda Kaponiera: ruch jednokierunkowy po jezdni północnej;

- al. Niepodległości od ul. Św. Marcin do ul. Solnej: ruch jednokierunkowy po nitce zachodniej;

- ul. Solna-Wolnica-Małe Garbary - ruch jednokierunkowy po jezdni północnej;

- ul. Estkowskiego-Wyszyńskiego: ruch dwukierunkowy po jezdni południowej;

- rondo Śródka: ruch okrężny z ograniczeniami;

- ul. Podwale-Abpa Hlonda od ronda Śródka do skrzyżowania ul. Hlonda/Główna: ruch dwukierunkowy po nitce wschodniej.

Na czas biegu wyłączone z ruchu zostaną następujące ulice:

- Śniadeckich (od Parkowej do Grunwaldzkiej);

- Główna (od Hlonda do Krańcowej);

- Gnieźnieńska (od Krańcowej do granic miasta na ul. Bałtyckiej).

W niedzielę obowiązuje zakaz zatrzymywania się na odcinku ul. Śniadeckich od ul. Parkowej do ul. Grunwaldzkiej i na odcinku ul. Grunwaldzkiej od ul. Śniadeckich do ul. Bukowskiej. Prosimy kierowców o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych czasowym zakazem parkowania – informuje ZDM.

Podczas biegu na skrzyżowaniach znajdujących się na trasie wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna i wyznaczone zostaną następujące "śluzy", umożliwiające przejazd poprzeczny, nadzorowane przez Policję i MPK:

- ul. Bukowska – Roosevelta;

- rondo Kaponiera;

- al. Niepodległości – Św. Marcin;

- al. Niepodległości – Libelta;

- al. Niepodległości – Solna; - Garbary – Małe Garbary - Wyszyńskiego;

- Podwale – Bydgoska – Św Wincentego;

- Abpa Hlonda – Główna;

- Główna - Krańcowa - Gnieźnieńska;

- Gnieźnieńska - Bałtycka.

O utrudnieniach dla pasażerów komunikacji miejskiej informujemy tutaj.

Reklama