Reklama
Reklama

Park i pływalnia nad Wartą?

Jest plan zagospodarowania przestrzennego brzegów Warty między mostami Królowej Jadwigi, a Przemysła I. Plan budzi jednak emocje wśród mieszkańców.

W czwartek przeprowadzono konsultacje społeczne z mieszkańcami w sprawie zagospodarowania terenów nad Wartą, na osiedlu Piastowskim. Jeszcze kilka lat temu tętniła życiem letnia pływalnia, która dziś popada w ruinę.

Konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania przestrzennego odbywają się z mieszkańcami od początku roku, ostatnie przeprowadzono na Łacinie oraz na Marcelinie w sprawie trzeciej ramy komunikacyjnym.

Mieszkańcy chcą, aby tereny na osiedlu Piastowskim zostały ożywione. Jedną z ich propozycji jest stworzenie placów zabaw, miejsc gdzie będą odbywać się koncerty. Najważniejsze jest jednak dla nich powstanie odkrytego basenu. Miasto proponuje jednak utworzenie boiska do piłki siatkowej i skate parku. Ponadto Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego przewiduje powiększenie obszarów handlowych.

Mieszkańcy skonfrontowali na spotkaniu plan miejski ze swoim przygotowywanym przez kilka lat, zakładającym stworzenie nad Wartą prawdziwego bulwaru.

Takie konsultacje społeczne na temat planu stworzenia parku nad Wartą odbędą się jeszcze dwukrotnie. Po nich projektanci wprowadzą ewentualne poprawki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie IMGW. Dla 16 powiatów w naszym regionie!
29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro