Cenny remis Warty Poznań w Głogowie

Cenny remis zanotowali w 32. kolejce Fortuna 1 Ligi zawodnicy Warty Poznań.

Po dwóch wygranych z rzędu Zieloni są bliscy utrzymania, ale wciąż nie zapewnili sobie bezpiecznej pozycji. W piątkowy wieczór Warta grała na wyjeździe z Chrobrym Głogów, również walczącym o pozostanie na zapleczu ekstraklasy.
W pierwszej połowie Warta częściej była przy piłce, mimo to nieco więcej okazji wypracowali sobie gospodarze. Nie wpłynęło to jednak wynik: do przerwy było 0:0.
Miejscowi objęli prowadzenie po niespełna godzinie gry. Goście długo szukali wyrównania, mieli nawet ku temu doskonałą okazję, ale w 89. minucie Michał Żebrakowski przestrzelił rzut karny. Na szczęście skutecznie poprawił go Jacek Kiełb, ustalając wynik spotkania na 1:1.
Warta ma na swoim koncie 39 punktów, co daje obecnie 10. miejsce w tabeli i 6 pkt. przewagi nad strefą spadkową. Większość meczów 32. kolejki jednak dopiero przed nami. Walka w Fortuna 1 Lidze toczy się na dystansie 34 spotkań.
Chrobry Głogów - Warta Poznań 1:1 (0:0)
Chrobry: Abramowicz - Ratajczak, Stolc, Michalec, Pestka, Drewniak (86 Pawlik), Mandrysz, Kowalczyk (79 Machaj B.), Machaj M., Zejdler, Lebedyński (89 Kaczmarek).
Warta: Lis - Dejewski, Kiełb, Kieliba, Spławski, Szymusik (31 Wypych), Marciniak, Biegański (77 Żebrakowski), Cierpka, Fadecki (64 Napolov), Janicki.

Bramki: Zejdler 58" - Kiełb 90"