Reklama
Reklama

Wandale zniszczyli ambony myśliwskie: chcieli "zmusić ludzkość do wegetarianizmu"?

fot. Majątek Rogalin / Facebook
fot. Majątek Rogalin / Facebook

Do aktu wandalizmu doszło w Wielką Sobotę pod Rogalinem. Jest nagroda za pomoc w ustaleniu sprawców.

O sprawie poinformowali pracownicy Majątku Rogalin. Z ich relacji w mediach społecznościowych wynika, że wandale zniszczyli siedem ambon myśliwskich 20 kwietnia, a więc w Wielką Sobotę. - Prawdopodobnie niszczyciele kierowali się nienawiścią przeciwko myśliwym i chęcią zmuszenia ludzkości do wegetarianizmu - piszą. - Zniszczone ambony służyły nie tylko myśliwym, ale także fotografom i turystom, którzy mogli z nich fotografować i podziwiać nasze piękne tereny. Myśliwi pilnowali z nich naszych upraw przed szkodami łowieckimi. Straty szacowane są na kilkanaście tysięcy złotych. Poszkodowane Koło Łowieckie nr 20 Dąbrowa wyznaczyło nagrodę wysokości 1000 zł za pomoc w namierzeniu sprawców - dodają.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Jak podaje Głos Wielkopolski, sprawą zajmują się policjanci z Mosiny. Z ich pierwszych ustaleń wynika, że nocą w dniu zdarzenia w lesie pojawił się biały Peugeot z czterema osobami w środku. Myśliwi podejrzewają natomiast, że związek ze sprawą mogą mieć ludzie, którzy kilka lat temu blokowali polowania koła łowieckiego w tym rejonie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
33.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro