Reklama
Reklama

Wandale zniszczyli ambony myśliwskie: chcieli "zmusić ludzkość do wegetarianizmu"?

fot. Majątek Rogalin / Facebook

Do aktu wandalizmu doszło w Wielką Sobotę pod Rogalinem. Jest nagroda za pomoc w ustaleniu sprawców.

O sprawie poinformowali pracownicy Majątku Rogalin. Z ich relacji w mediach społecznościowych wynika, że wandale zniszczyli siedem ambon myśliwskich 20 kwietnia, a więc w Wielką Sobotę. - Prawdopodobnie niszczyciele kierowali się nienawiścią przeciwko myśliwym i chęcią zmuszenia ludzkości do wegetarianizmu - piszą. - Zniszczone ambony służyły nie tylko myśliwym, ale także fotografom i turystom, którzy mogli z nich fotografować i podziwiać nasze piękne tereny. Myśliwi pilnowali z nich naszych upraw przed szkodami łowieckimi. Straty szacowane są na kilkanaście tysięcy złotych. Poszkodowane Koło Łowieckie nr 20 Dąbrowa wyznaczyło nagrodę wysokości 1000 zł za pomoc w namierzeniu sprawców - dodają.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Jak podaje Głos Wielkopolski, sprawą zajmują się policjanci z Mosiny. Z ich pierwszych ustaleń wynika, że nocą w dniu zdarzenia w lesie pojawił się biały Peugeot z czterema osobami w środku. Myśliwi podejrzewają natomiast, że związek ze sprawą mogą mieć ludzie, którzy kilka lat temu blokowali polowania koła łowieckiego w tym rejonie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro