Reklama
Reklama

Rozpoczyna się Parada Parowozów

fot. Dawid Lewek

W piątek w Wolsztynie zaczyna się największa impreza kolejowa w regionie.

Majówka to już tradycyjnie czas wolsztyńskiej Parady Parowozów. W tym roku odbędzie się 26 edycja wydarzenia, podczas którego wielkopolskie miasto staje się światową stolicą pary. Jedną z największych atrakcji jest każdego roku widowisko multimedialne "Światło, Para, Dźwięk". Odbędzie się w piątek o 22.00. Parowozy będą się prezentować w kolorowym świetle laserów i kłębach dymu. Od 23.00 będzie można zobaczyć parowozownię nocą.

Przyjdź do Renault wybierz swój model w atrakcyjnej cenie i zyskaj nawet do 12.000! Auto Compol S.A. Poznań, Kazimierza Wielkiego 1 oraz Dąbrowskiego 449 zaprasza.
REKLAMA


W sobotę o 13.30 rozpocznie się Parada Parowozów, w której udział wezmą czynne lokomotywy parowe z Polski i zagranicy. - Niezwykle ciekawe są towarzyszące Paradzie przygotowania, będące jedyną w swym rodzaju okazją, by zapoznać się ze wszystkimi przybyłymi parowozami od strony technicznej - obserwując przeglądy i drobne naprawy, obrządzanie czy też przygotowywanie lokomotyw do jazdy - zachęcają organizatorzy.

Wszyscy chętni do niedzieli mogą zwiedzać parowozownię, a także przejechać się pociągami retro z 2 parowozami. W trakcie majówki wstęp do parowozowni jest bezpłatny.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro