Reklama
Reklama

3 maja w Poznaniu: obchody w południe na placu Wolności

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Wojskowa defilada, patriotyczny tramwaj i wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni to część atrakcji przygotowanych w Poznaniu z okazji Święta Konstytucji 3 maja.

O godzinie 10.30 w Farze rozpoczęła się msza święta, po której jej uczestnicy przejdą na Stary Rynek, a następnie na plac Wolności. W południe rozpoczną się oficjalne uroczystości. - Na poznaniaków czekać będą kompanie honorowe Wojska Polskiego, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej i Związku Harcerstwa Polskiego. Oficjalne uroczystości w tym miejscu rozpocznie Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych, która odegra hymn państwowy. Po podniesieniu flagi państwowej odczytana zostanie preambuła do Konstytucji Trzeciego Maja - zapowiada biuro prasowe Urzędu Miasta.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


W uroczystościach udział weźmie Jacek Jaśkowiak. Po jego wystąpieniu zaplanowano pokaz musztry paradnej i defiladę wojskową. Następnie, już na Starym Rynku (przy Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919) otwarty zostanie sezon wart konnych. O 16.00 przed Odwachem poznaniacy będą wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne.

To nie wszystko. Na placu Wolności będzie można zobaczyć eksponaty z Muzeum Uzbrojenia - m.in. wojskowe amerykańskie auta Willys MB "Jeep" oraz Dodge WC 52. Dodatkowo po Poznaniu kursować będą zabytkowe pojazdy MPK, w których będzie można dostać m.in. flagi Polski i UE.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
4.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro