Reklama

Nietypowa instalacja na Ostrowie Tumskim

fot. Demiurg / Facebook
fot. Demiurg / Facebook

Na ulicy ks. I. Posadzego, a w zasadzie nad ulicą, na terenie Ostrowa Tumskiego pojawiła się "rura". Co to takiego?

Jak informuje na Facebooku firma Demiurg, to początek montażu instalacji artystycznej, która ma nawiązywać w sposób symboliczny do wałów obronnych. Ich relikty można oglądać w pobliskim Rezerwacie Archeologicznym Genius loci. - Kolejnym etapem będzie okładzina z drewna i cortenu - podaje Demiurg.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Rzeźba inspirowana wałami obronnymi Mieszka I to dzieło Łukasza Gruszczyńskiego z Uniwersytetu Artystycznego. Ma być gotowa w czerwcu. To tylko część szerszego projektu: "Tu się wszystko zaczęło - ekspozycja świadectw początków państwowości polskiej na Ostrowie Tumskim w Poznaniu". Całość obejmuje nie tylko rzeźbę, ale też m.in. kompleksową renowację wnętrza kościoła Panny Marii in Summo, ekspozycję reliktów palatium przy kościele, czy odwzorowanie przebiegu wału grodowego. Wartość projektu to blisko 10 milionów złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro