Reklama
Reklama

Adam Mickiewicz na hulajnodze. Wkrótce jeszcze więcej hulajnóg na minuty w Poznaniu

fot. Emil Górny
fot. Emil Górny

Przy pomniku Adama Mickiewicza w Poznaniu ktoś postawił elektryczną hulajnogę na minuty, wzbudzając spore zainteresowanie przechodniów.

"Adam Mickiewicz popiera elektromobilność" - informuje reporter telewizji WTK Emil Górny. Tym razem jeden z użytkowników hulajnóg na minuty pozostawił pojazd na cokole pomnika Adama Mickiewicza. Jednym taki pomysł się spodobał, innym nie, ale jedno jest pewne - przynajmniej tak zaparkowana hulajnoga nie stanowi niespodziewanej przeszkody na chodniku czy drodze rowerowej.

Tymczasem już wkrótce w Poznaniu ma się pojawić jeszcze więcej hulajnóg elektrycznych na minuty. Jak informuje Gazeta Wyborcza, firma Blinkee (dziś wypożyczająca w naszym mieście skutery elektryczne na minuty) wprowadza do oferty hulajnogi. Oficjalna data udostępnienia nowej oferty mieszkańcom nie jest jeszcze znana, ale ma to nastąpić wkrótce. Na początek poznaniacy będą mieć do dyspozycji 75 hulajnóg. Ceny mają być nieco niższe niż u konkurencyjnej firmy Lime. Opłata startowa ma wynosić 2,5 zł, a minuta korzystania 49 groszy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
35.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro