Reklama

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na Górnym Tarasie Rataj

Trwają pace związane z modernizacją trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj.

W nocy z 4 na 5 maja zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Żegrze i Bobrzańskiej. Zamknięte zostaną tzw. łącznice, czyli drogi pomocnicze, łączące dwie drogi w ramach węzła.
- Zamknięta zostanie łącznica do skrętu w prawo z ul. Bobrzańskiej w ul. Żegrze. Kierowcy będą mogli jednak skręcić w prawo za wyspą dzielącą, której kształt na czas zmian w organizacji ruchu zostanie do skrętu dostosowany - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. - Analogiczna sytuacja będzie miała miejsce w przypadku łącznicy z ul. Żegrze w ul. Bobrzańską. Tutaj również ruch zostanie przeniesiony za wyspę dzielącą. W obrębie skrzyżowania ulic Bobrzańskiej i Żegrze ruch będzie się odbywał po jednym pasie. Kierowcy będą mieli możliwość korzystania z przewiązki łączącej obie jezdnie ul. Żegrze. Dodatkowo, na odcinku ul. Chartowo od Wiatracznej w kierunku Piaśnickiej, ruch zostanie przełożony na nową nawierzchnię zewnętrznego pasa ruchu - czytamy w komunikacie.

PIM przepraszają kierowców za niedogodności i apelują o zwracanie uwagi na oznakowanie w rejonie prac.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro