Reklama
Reklama

Mały "elf" spod Poznania potrzebuje wsparcia. Matka dziewczynki z zespołem Williamsa zbiera na kosztowną rehabilitację

fot. siepomaga.pl

- Wiktoria jest jednym z dzieci nazywanych elfami. Ich drobna budowa ciała i charakterystyczne rysy twarzy przypominają te leśne duszki - opowiada matka.

- Wydawać by się mogło, że brak około 20 genów w chromosomie 7 spośród ponad 40 tysięcy, jakie posiada człowiek, jest niczym. Okazuje się, że to ogromna wyrwa, której nie da się niczym zastąpić. Ta luka to właśnie zespół Williamsa, z którym urodziła się Wiktoria - pisze pani Jerzyńska z Palędzia. Okazuje się, że przypadłość dziewczynki jest znacznym utrudnieniem w rozwoju, głównie z uwagi właśnie na tę wątłą budowę ciała.

Każde dziecko z zespołem Williamsa jest inne, nikt nie jest w stanie przewidzieć, w którym kierunku będzie się rozwijać. Jednak są elementy wspólne dla blisko setki dzieci chorujących na tę przypadłość w Polsce. - Skończyła 2,5 roku, a waży tylko 9 kilo. Z czego większość to czysta miłość. Każde dziecko uwielbia się przytulać i rozsyłać uśmiechy. A Wiktoria przytula się do wszystkich. Nawet do obcych. To niestety jest słodko-gorzka strona tej choroby - tłumaczy mama Wiktorii.

Dziewczynka musi być poddawana fizjoterapii, żeby zapobiec skrzywieniu kręgosłupa. To nie jest tania kuracja. - Jestem w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej i sama nie jestem w stanie udźwignąć takiego ciężaru. A bez tego Wiktoria zatrzyma się w rozwoju. A to dla niej wyrok - zaznacza Jerzyńska.

- Wiktoria nie może wrócić do krainy elfów. Tam z pewnością znalazłaby schronienie i zrozumienie. Muszę przygotować ją jak najlepiej do życia na Ziemi. Nauczyć tę kruchą istotkę, że świat nie jest zawsze tak przyjaźnie nastawiony, jak ona go odbiera - prosi o pomoc mam małego "elfa", prosząc internautów o pomoc. Datki na rzecz dziewczynki z Palędzia można składać na stronie zbiórki.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Masz dość upałów? Nie mamy dobrych wiadomości
31℃
20℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.59g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro