Reklama

Mieszkaniec Skórzewa niewinny

Piotr J. - mieszkaniec Skórzewa, który trzy lata temu zastrzelił we własnym domu włamywacza może na dobre odetchnąć z ulgą. Już po raz drugi wyrok uniewinniający wydał sąd.

Sąd oddalił wniosek o kasację, co oznacza, że poznaniak nie będzie musiał ponownie dowodzić swojej niewinności, tym razem przed Sądem Najwyższym.

2 września 2005 roku osiemnastoletni Adrian próbował włamać się do domu jednorodzinnego swojego sąsiada w Skórzewie. Właściciel budynku Piotr J. strzelił w kierunku chłopaka kilka razy z pistoletu. Jeden ze strzałów okazał się śmiertelny. Adrian był pod wpływem alkoholu. Prokuratura umorzyła postępowanie w tej sprawie uznając, że Piotr J. działał w obronie koniecznej. Z tym nie chciała się zgodzić rodzina zabitego Adriana i wystąpiła do sądu z prywatnym oskarżeniem. Zarówno sąd rejonowy jak i okręgowy uznały, że strzelający Piotr J. jest niewinny. Rodzina chłopaka nie dawała za wygraną i skierowała sprawę do Sądu Najwyższego. Ten jednak wniosek o kasację oddalił podtrzymując przy tym uniewinniający wyrok sądu okręgowego.
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro