Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
25 14
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
21°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
25°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1010 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Mieszkaniec Skórzewa niewinny

JnL
czwartek, 24.04.2008 r.
godz. 13.09

Piotr J. – mieszkaniec Skórzewa, który trzy lata temu zastrzelił we własnym domu włamywacza może na dobre odetchnąć z ulgą. Już po raz drugi wyrok uniewinniający wydał sąd.

Sąd oddalił wniosek o kasację, co oznacza, że poznaniak nie będzie musiał ponownie dowodzić swojej niewinności, tym razem przed Sądem Najwyższym.  
 
2 września 2005 roku osiemnastoletni Adrian próbował włamać się do domu jednorodzinnego swojego sąsiada w Skórzewie. Właściciel budynku Piotr J. strzelił w kierunku chłopaka kilka razy z pistoletu. Jeden ze strzałów okazał się śmiertelny. Adrian był pod wpływem alkoholu. Prokuratura umorzyła postępowanie w tej sprawie uznając, że Piotr J. działał w obronie koniecznej. Z tym nie chciała się zgodzić rodzina zabitego Adriana i wystąpiła do sądu z prywatnym oskarżeniem. Zarówno sąd rejonowy jak i okręgowy uznały, że strzelający Piotr J. jest niewinny. Rodzina chłopaka nie dawała za wygraną i skierowała sprawę do Sądu Najwyższego. Ten jednak wniosek o kasację oddalił podtrzymując przy tym uniewinniający wyrok sądu okręgowego.
Reklama