Bezcenna wygrana Warty Poznań. Utrzymanie jest bardzo blisko

Drugi mecz z rzędu wygrali piłkarze Warty Poznań.

Zieloni podejmowali w niedzielę Odrę Opole. Po wyjazdowym zwycięstwie nad Chojniczanką piłkarze z Drogi Dębińskiej złapali oddech, a w niedzielę mogli cieszyć się z kolejnych trzech punktów.
Do momentu strzelenia gola przez gospodarzy mecz był dość spokojny. Po stracie bramki goście ruszyli do ataku, kilkukrotnie zagrozili bramce gospodarzy, ale Zieloni schodzili na przerwę z wynikiem 1:0.
Po zmianie stron Odra nadal starła się wyrównać, ale zamiast tego gola zdobyli gospodarze: z rzutu karnego skutecznie uderzył Janicki.
Goście nie poddali się i uzyskali kontakt po trafieniu z rzutu karnego (wcześniej arbiter nie uznał im bramki zdobytej po spalonym). W końcówce Odra przycisnęła, obrona Warty nie dała się jednak zaskoczyć i po ostatnim gwizdku na tablicy wyników było 2:1.
38 punktów daje obecnie Warcie 10 miejsce w tabeli i 7 punktów przewagi nad strefą spadkową. Do końca rywalizacji w Fortuna I Lidze pozostały 3 kolejki.
Warta Poznań - Odra Opole 2:1 (1:0)

Bramki: Szymusik (16. minuta, głową po dośrodkowaniu Janickiego), 2:0 Robert Janicki (69., z karnego po faulu na Spławskim), 2:2 Szymon Skrzypczak (90., karny)

Warta: Lis Ż - Szymusik, Kieliba, Dejewski, Kiełb Ż - Cierpka (58. Kalupa), Marciniak - Fadecki, Janicki, Jakóbowski Ż (60. Biegański) - Spławski (69. Żebrakowski Ż).

Odra: Krysiak Mikinić, Baranowski Ż, Żemło, Winiarczyk - Błanik Ż, Niziołek, Trojak (60. Janus), Czyżycki Ż, Moder (76. Rybicki) - Skrzypczak Ż.