Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama

Konwencje wyborcze KE i PiS w Poznaniu

j
sobota, 27.04.2019 r.
godz. 16.58
j | sobota, 27.04.2019 r., godz. 16.58
Konwencje wyborcze KE i PiS w Poznaniu

Konwencja Koalicji Europejskiej rozpoczęła się na MTP o godzinie 10:00. Natomiast politycy Prawa i Sprawiedliwości spotkali się w samo południe na Politechnice Poznańskiej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa

Na konwencji KE pojawili się wszyscy kandydaci wielkopolskiej listy Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego – między innymi byli premierzy RP, Ewa Kopacz i Leszek Miller, a także Grzegorz Schetyna, przewodniczący KE, Jacek Jaśkowiak prezydent Poznania.

Niedawno premier Morawiecki porównał polskich sędziów do hitlerowskich kolaborantów. Minister Jaki mówił o nauczycielach, że przypominają mu Wehrmacht, czyli armię okupanta. W kraju, który stracił miliony swych córek i synów kraju, który widział niemieckie obozy koncentracyjne – to jest obelga najwyższa. A jednocześnie te same władze chcą patrzeć jak ulicami Warszawy 1 maja maszerują ONRowcy. Widzieliśmy płonące pochodnie na Jasnej Górze, gdzie zaprzysięgano członków Młodzieży Wszechpolskiej. Widzimy przyzwolenie rządu dla tych brunatnych defilad. Widzimy, że przed wyborami znów mówią, że kochają Europę, ale robią zupełnie coś innego. Widzieliśmy ich wspólny marsz w Warszawie. Szukacie hitlerowców wśród nauczycieli, a nie widzicie neofaszystów pod własnym nosem. To niegodne i to się skończy – mówił Grzegorz Schetyna.

Przemawiając przewodniczący KE zapowiedział, że 18 maja w Warszawie odbędzie się w wielki marsz organizowany przez Koalicję Europejską. Wszystkich, którzy marzą o takiej Polsce tutaj z Poznania zapraszam na wielki marsz – 18 maja w Warszawie – zapraszał Schetyna.

W samo południe również w stolicy Wielkopolski na konwencji spotkali się politycy Prawa i Sprawiedliwości . „Nie” dla Unii Europejskiej dwóch prędkości i „nie” dla Unii Europejskiej dwóch jakości. „Tak” dla Unii Europejskiej równości, „tak” dla Unii Europejskiej, która będzie wracała do swoich korzeni - mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji PiS. Mówił, że europosłowie PO głosowali przeciwko dyrektywie PE dot. nieuczciwych praktyk handlowych i podwójnej jakości produktów To głosowanie przeciwko interesom Polski - powiedział.

Natomiast premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że „Unia Europejska musi być klubem równych państw”. W przeciwnym razie będziemy mieli kryzys za kryzysem. Dlatego walcząc w interesie Polski o równe traktowanie walczymy o silną UE – stwierdził.

Wybory do PE odbędą się 26 maja.

Reklama