Pijany taksówkarz uszkodził trzy zaparkowane przy ul. Szpitalnej samochody i próbował uciec

fot. Krzysztof

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem.

W czwartek po Poznaniu między ulicą Szpitalną a ul. Polską jeździła taksówka z pękniętą oponą i rozbitym bokiem. Chwilę później to auto pojawiło się na skrzyżowaniu Grochowska/ Bukowska - zdążyłam przejść na drugą stronę z dzieckiem. Kierowca nie panował nad pojazdem, wjechał w drzewo. I pojechał dalej. Ochroniarz dzwonił na policję próbując taxi dogonić. To wszystko działo się ok godz 19 - napisała nasza Czytelniczka.

W tej samej sprawie zwrócił się do nas też Czytelnik. Wczoraj w godzinach wieczornych, pijany taksówkarz uszkodził 3 samochody na ul. Szpitalnej. Przy samym wjeździe do szpitala. Policja twierdzi, że miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie posiadał ważnej polisy OC. Jestem jedną z osób poszkodowanych. Wydarzyło się to około godziny 19. Sprawca próbował uciec z miejsca zdarzenia - dodaje Krzysztof.

Policjanci potwierdzają. Faktycznie, zajmujemy się wyjaśnieniem sprawy. Zostaliśmy wezwani na ulicę Szpitalną zaraz po kolizji. Okazało się, że mężczyzna prowadzący taksówkę uszkodził zaparkowane w tym miejscy trzy pojazdy. Nikomu nic się nie stało - mówi podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji. Mężczyzna został zatrzymany niedaleko od miejsca zdarzenia. Był pod wpływem alkoholu - między innymi za to i za spowodowanie kolizji drogowej usłyszy zarzuty - dodaje.

Dziś przesłuchiwani są kierowcy, których auta zostały uszkodzone.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
11.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro