Reklama
Reklama

Dłuugi weekend już (za)planowany

Reklama Warty Poznań na klubowej stronie Legii Warszawa.
Reklama Warty Poznań na klubowej stronie Legii Warszawa.

Do długiego weekendu pozostało jeszcze trochę czasu to już teraz informujemy, że 2 maja Urząd Miasta będzie nieczynny. Odetchną za to kierowcy, bowiem parkowanie w strefie parkowania będzie bezpłatne.

2 maja Urząd Miasta Poznania będzie zamknięty. Jak deklarują urzędnicy, decyzje uzasadnia fakt, że w tym roku święto 3 Maja przypada w sobotę, a więc w dniu wolnym od pracy, z tytuły pięciodniowego tygodnia pracy. Pozostałe urzędy będą także nieczynne.

Tego dnia nie będą pobierane opłaty za parkowanie w Strefie. Nieczynny będzie ZDM.

Zmiany czekają w długi weekend także pasażerów komunikacji miejskiej, która 1 i 3 maja funkcjonować będzie według rozkładu świątecznego, zaś w piątek 2 maja według sobotniego rozkładu jazdy. Wyjątkowo, bo tak jak w dzień powszedni będą jeździć autobusy podmiejskie nr 101 i 107. Ponadto 1 i 3 maja zawieszony będzie autobus linii nr 50, a "osiemdziesiątka" będzie skrócona do pętli Rudnicze. Po za tym autubusy linii 52 i pospiesznej A dojeżdżać będą tylko do szpitala na osiedlu Rusa.

W długi weekend zapominalscy będą mieli problem ze zrobieniem zakupów. 1 i 3 maja, podobnie jak w Wielkanoc zamknięte będzie większość sklepów i centrów handlowych.

Za to nie będzie można narzekać na nudę w pierwsze cztery dni maja. Dla poznaniaków przygotowano piknik country nad Rusałką, festyn w Ogrodzie Botanicznym, piknik lotniczy w Zborowie oraz majówkę polonijną u Chrystusowców na Ostrowie Tumskim.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
42.47 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro