Dłuugi weekend już (za)planowany

Reklama Warty Poznań na klubowej stronie Legii Warszawa.

Do długiego weekendu pozostało jeszcze trochę czasu to już teraz informujemy, że 2 maja Urząd Miasta będzie nieczynny. Odetchną za to kierowcy, bowiem parkowanie w strefie parkowania będzie bezpłatne.

2 maja Urząd Miasta Poznania będzie zamknięty. Jak deklarują urzędnicy, decyzje uzasadnia fakt, że w tym roku święto 3 Maja przypada w sobotę, a więc w dniu wolnym od pracy, z tytuły pięciodniowego tygodnia pracy. Pozostałe urzędy będą także nieczynne.

Tego dnia nie będą pobierane opłaty za parkowanie w Strefie. Nieczynny będzie ZDM.

Zmiany czekają w długi weekend także pasażerów komunikacji miejskiej, która 1 i 3 maja funkcjonować będzie według rozkładu świątecznego, zaś w piątek 2 maja według sobotniego rozkładu jazdy. Wyjątkowo, bo tak jak w dzień powszedni będą jeździć autobusy podmiejskie nr 101 i 107. Ponadto 1 i 3 maja zawieszony będzie autobus linii nr 50, a "osiemdziesiątka" będzie skrócona do pętli Rudnicze. Po za tym autubusy linii 52 i pospiesznej A dojeżdżać będą tylko do szpitala na osiedlu Rusa.

W długi weekend zapominalscy będą mieli problem ze zrobieniem zakupów. 1 i 3 maja, podobnie jak w Wielkanoc zamknięte będzie większość sklepów i centrów handlowych.

Za to nie będzie można narzekać na nudę w pierwsze cztery dni maja. Dla poznaniaków przygotowano piknik country nad Rusałką, festyn w Ogrodzie Botanicznym, piknik lotniczy w Zborowie oraz majówkę polonijną u Chrystusowców na Ostrowie Tumskim.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
36.63 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro