Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 8
Reklama

Nocna akcja aktywistów. Wywiesili plakaty na przystankach

j
piątek, 26.04.2019 r.
godz. 08.30
j | piątek, 26.04.2019 r., godz. 08.30
Nocna akcja aktywistów. Wywiesili plakaty na przystankach
fot. Materiały organizatorów

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na zmiany klimatyczne.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
23°C 1009 hPa

Zaczęło się... Skutki zmian klimatycznych spowodowanych przez człowieka widoczne są już w naszej okolicy: susza, czego konsekwencją są m.in. pożary lasów. Tylko w zeszłym tygodniu w okolicy Bydgoszczy były dwa pożary, w województwie kujawskim pojawiły się burze piaskowe. W innych regionach również płoną lasy - w okolicach Koszalina, Kampinowski Park Narodowy itd. - informują organizatorzy akcji. Skutkami antropogenicznych zmian klimatu są i będą powodzie, huragany, ekstremalne temperatury, brak dostępu do wody a za tym idzie głód, choroby, migracje – dodają.

Zdaniem aktywistów to człowiek przyczynił się do zmian klimatu między innymi poprzez wykorzystywanie paliw kopalnych jako głównego źródła energii oraz nadmierne wycinanie lasów. Wspólnie musimy wpływać na polityków oraz przedsiębiorców, bo to od ich decyzji zależy jak będzie wyglądał rozwój energetyki. Możemy wyjść na ulice i pokazać nasz głos. To od naszych działań zależy jak będzie wyglądała nasza i kolejnych pokoleń przyszłość. W ludziach budzi się świadomość sprawczości, powstają oddolne grupy do których można się przyłączyć, w Polsce są to: Earth Strike, Extation Rebellion, Obóz dla Klimatu, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny – tłumaczą organizatorzy i zachęcają do wspólnej walki. Ziemia sobie poradzi bez nas, ale my nie poradzimy sobie bez niej – kończą.

Akcja, w ramach której na przystankach zawisły plakaty klimatyczne prowadzona była dzisiejszej nocy w trzech miastach – Toruniu, Bydgoszczy i Poznaniu.

Reklama