Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
20 12
Reklama

Lepiej zdjąć nogę z gazu: policja zapowiada weekendowe kontrole prędkości

sk
czwartek, 25.04.2019 r.
godz. 19.45
sk | czwartek, 25.04.2019 r., godz. 19.45
Lepiej zdjąć nogę z gazu: policja zapowiada weekendowe kontrole prędkości
fot. Policja

W weekend lepiej nie przesadzać z prędkością na wielkopolskich drogach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
20°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1012 hPa
26 i 28 kwietnia drogówka w całym regionie prowadzić będzie "kaskadowy pomiar prędkości". - Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju - czytamy na stronie Komendy Głównej Policji.
 
- Nadmierna prędkość to nadal główny powód wszystkich zdarzeń drogowych. Nieprzestrzeganie tych przepisów sprawia, że w razie nagłej sytuacji na drodze, kierowca ma małe szanse na odpowiednią reakcję. Dodatkowo, zdecydowanie wydłuża się droga hamowania. Oszczędność czasu jest znikoma, natomiast zagrożenie zdrowia i życia rośnie wprost proporcjonalnie do naszej prędkości - podkreśla podkom. Maciej Święcichowski z komendy wojewódzkiej. 
 

Policjanci przypominają ponadto, że zbliża się długi weekend majowy, co będzie oznaczać wzmożony ruch na głównych szlakach komunikacyjnych.

Reklama