Reklama

Pracownicy skarbówki dostali już 650 zł miesięcznie więcej. Wkrótce kolejne podwyżki

fot. sk
fot. sk

Urzędnicy celno-skarbowi mogą liczyć na kolejne podwyżki płac.

Jak informuje "Puls Biznesu", w tym roku otrzymali oni już średnio 650 zł brutto miesięcznie więcej (przeciętna pensja w skarbówce to 5,2 tys. zł brutto). Rząd musiał zdecydować się na ten ruch, ponieważ związki zawodowe coraz głośniej narzekały na niskie uposażenia, a ewentualny strajk pracowników fiskusa oznaczałby spore problemy chociażby w skutecznym ściąganiu podatków i innych danin.
To jednak nie koniec. Podwyżki i inwestycje w aparcie skarbowym pochłoną w latach 2020-22 1,9 mld zł. Niespełna 0,9 mld zł pójdzie na wzrost wynagrodzeń, a pozostała część zostanie przeznaczona na inwestycje w zakup sprzętu, pojazdów czy modernizację placówek. Rząd chce w ten sposób podwyższyć skuteczność działania KAS i zapewnić sobie wyższe wpływy do budżetu.

W rozmowie z "Pulsem Biznesu" przedstawiciele związków zawodowych wyrażają radość z planów rządu, zaznaczając, że liczą na podwyżki rzędu 500 zł brutto każdego roku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro