Reklama
Reklama

Pyrkomania, czyli zlot trabantów

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Już po raz czwarty podczas długiego weekendu w podpoznańskim Lusowie spotkają się wielbiciele trabantów podczas Ogólnopolskiego Zlotu "Pyrkomania IV".

W dniach od 1 do 4 maja w podpoznańskim Lusowie spotkają się wielbiciele trabantów. Miłośnicy tych leciwych pojazdów zmierzą się w różnych konkurencjach, m.in. strugając trabanta w pyrze czy sprawdzając swoje możliwości wokalne podczas karaoke.

Na drugi dzień maja zaplanowano rajd przez Poznań po itinererze, w trakcie którego zawodnicy przemierzają miasto wyznaczoną drogą i wykonują zadania, np. szukając obiektu wskazanego wcześniej na fotografii. Rajd zakończy się pod centrum handlowym M1, gdzie zlotowicze będą mieli okazję poznać tajniki wyrobu piwa zwiedzając Kampanię Piwowarską.

Największe emocje wśród uczestników zlotu wzbudzają próby sprawnościowe na Torze Poznań. W tym roku zaplanowano je na 3 maja od godziny 12:00.

Podczas zeszłorocznego spotkania udział wzięło 85 załóg z całej Polski, a także zagranicy. "Pyrkomania IV" rozpocznie sezon zlotowy, wśród miłośników "kartonowych mydelniczek" i jest z pewnością ciekawym i oryginalnym sposobem na zagospodarowanie długiego majowego weekendu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro