Reklama
Reklama

Strajk nauczycieli ma zostać zwieszony od soboty. Poznańscy nauczyciele nie zamierzają się jednak poddać!

O zawieszeniu strajku poinformował na konferencji prasowej Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Trwający od 8 kwietnia strajk nauczycieli ma się zakończyć w sobotę. Wchodzimy w nowy etap, który będzie trudniejszy, ale który pokaże nowe oblicze naszego protestu - powiedział na konferencji prasowej cytowany przez RMF24.pl prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Ani dzisiaj, ani jutro, ani w kolejnych dniach nie podpiszemy porozumienia, które rząd zawarł z Solidarnością - dodał.

W tej sytuacji matury mają odbyć się bez problemów - zgodnie z planem - mają ruszyć 6 maja - jednak nie wiadomo, czy również w Poznaniu. Poznańscy nauczyciele nie zamierzają się poddać. O całej sytuacji dowiedzieliśmy się około 10 minut temu. Jesteśmy zawiedzeni decyzją Sławomira Broniarza, który nas zdradził. Czujemy się oszukani. Nie zamierzamy się poddać - mówi nam Izabela Płotka z MKS w Poznaniu. Dzisiejsza decyzja Związku Nauczycielstwa Polskiego nie oznacza, że w Poznaniu zakończy się strajk. Jesteśmy pełni sił i zamierzamy walczyć - dodaje.

Jacek Leśny, wiceprezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Poznaniu nie chce komentować decyzji szefa ZNP, ale zdaje sobie sprawę, że część poznańskich nauczycieli może być niezadowolona z zawieszenia strajku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro