Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
23 13
Reklama

Maleńki Mikołaj potrzebuje naszej pomocy. Nie musi całego życia spędzić w ciszy

j
czwartek, 25.04.2019 r.
godz. 13.00
j | czwartek, 25.04.2019 r., godz. 13.00
Maleńki Mikołaj potrzebuje naszej pomocy. Nie musi całego życia spędzić w ciszy
fot. siepomaga.pl

By 14 miesięczny chłopiec mógł być w pełni zdrowy konieczna jest operacja w Stanach Zjednoczonych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
23°C 1008 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1004 hPa

Mikołaj urodził się w lutym 2018 roku z obustronną mikrocją z artezją, co oznacza, że ma niewykształcone małżowiny uszne i zarośnięte przewody słuchowe. Niemalże od pierwszego dnia swojego życia Mikołaj jest pod stałą kontrolą specjalistów - rodzice robią wszystko, by ich syn mógł się prawidłowo rozwijać.

Szukaliśmy możliwości wszędzie... Nadzieję na otwarcie kanału słuchowego i rekonstrukcję małżowinek usznych dali nam lekarze ze Stanów Zjednoczonych. Wykorzystywana tam metoda (MEDPOR) rekonstrukcji uszka powoduje, że po operacji wygląda ono na "normalne". Mikołaj przejdzie tylko dwie operacje (po jednej na każdą stronę), podczas których zostanie zrobiona plastyka uszek i podjęta zostanie próba odbudowy kanału słuchowego. Niestety na dzień dzisiejszy w Polsce rekonstrukcje małżowiny usznej przeprowadzane są z wykorzystaniem tkanki żebrowej, co znacznie wydłuża termin operacji (mówiono nam o skończonym 10 r.ż.). Ta metoda, jak i rezultaty, nie są zadowalające. Wynika to ze zbyt dużego ryzyka wystąpienia powikłań, jak również nie kończy się to na dwóch operacjach (Mikołaj ma obustronnie niewykształcone małżowinki wraz z brakiem przewodów słuchowych) – informują rodzice chłopca.

Po każdej z operacji będziemy musieli zostać w Stanach miesiąc, by mieć pewność, że nie wystąpią żadne powikłania. Nigdy nie sądziliśmy, że znajdziemy się w potrzebie. Koszty takiej operacji opiewają na kwotę powyżej 700 tys zł – dodają.

Osoby, które chcą wspomóc Mikołaja. Mogą to zrobić między innymi przez portal siepomaga.pl

Reklama