Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 11
Reklama

Międzynarodowy turniej piłki nożnej i festyn dla całych rodzin! Już w weekend!

REKLAMA
piątek, 26.04.2019 r.
godz. 07.30
REKLAMA | piątek, 26.04.2019 r., godz. 07.30
Międzynarodowy turniej piłki nożnej i festyn dla całych rodzin! Już w weekend!

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
21°C 1007 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1015 hPa

Międzynarodowy Turniej Piłkarski U9 Marathon Cup 2019

Już w weekend, 27 i 28 kwietnia, na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportowego na poznańskiej Śródce, odbędzie się X Międzynarodowy Turniej Piłkarski U9 Marathon Cup 2019. W imprezie zagrają 32 zespoły złożone z zawodników rocznika 2010 i młodszych z całej Polski oraz z zagranicy. 

Imprezie towarzyszyć będzie festyn z licznymi atrakcjami dla całych rodzin.

Na uczestników, kibiców i gości Marathon Cup 2019 czeka wiele atrakcji. Organizatorzy przygotowali pokaz freestyle football w wykonaniu Łukasza Rostalskiego, dmuchane zamki dla najmłodszych, gry i konkursy dla młodych kibiców, a także boisko do gry 3 na 3 na którym każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił pod okiem profesjonalnego trenera. 

Na imprezie pojawi się także największy foodtruck w Europie należący do firmy Marathon International z którego serwowane będą dania dla głodnych w każdym wieku. O podniebienia zawodników i uczestników zadba Patryk Dziamski, szef kuchni i właściciel restauracji Aroma, uczestnik TOP CHEF Polska. W menu znajdą się klasyki street food’u.

Sztandarowa impreza KS Koziołek Poznań jest największym turniejem tego rocznika w naszym regionie. Klub Sportowy Koziołek Poznań organizuje tę imprezę po raz dziesiąty. Marathon Cup 2019 ma być nie tylko festynem piłkarskim, ale także stojącą na wysokim poziomie rywalizacją. Do Poznania przyjadą najlepsi zawodnicy w tej kategorii wiekowej w Polsce.

Prezes KS Koziołek, Łukasz Bigus, zachęca też do zapisywania się do klubu „Zapraszamy dzieci i młodzież od czterolatków do zawodników urodzonych w roku 2003 czyli juniora młodszego. W Klubie Sportowym Koziołek Poznań każdy rocznik stanowi odrębny zespół. Zajęcia organizowane przez klub odbywają się w zdecydowanej większości na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportowego, na poznańskiej Śródce a dzięki stałej współpracy z firmą Marathon International nasi zawodnicy mieli okazję kilkukrotnie wziąć udział w turniejach zagranicznych, a trenerzy szkolić się zagranicą. Wspólnie staramy się także o wybudowanie boiska piłkarskiego dla KS  Koziołek Poznań. Marathon International, jako sponsor klubu, jest zaangażowany w codzienną działalność naszego stowarzyszenia, dzięki czemu możemy się rozwijać i realizować projekty, na które wcześniej nie mogliśmy sobie pozwolić.”

Imprezę objął patronatem Polski Związek Piłki Nożnej. Po raz trzeci impreza potrwa aż dwa dni i odbędzie się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Poznania. Sponsorem strategicznym turnieju oraz klubu Sportowego Koziołek Poznań jest firma Marathon International, która od lat aktywnie wspiera aktywność sportową dzieci i młodzieży. 

„Jest dla nas niezwykle ważne, żeby młode pokolenie żyło zdrowo i mogło realizować swoje pasje – mówi prezes Marathon International, Emil Lisowski – dlatego od wielu już lat pomagamy Koziołkowi w rozwoju i cieszą nas takie inicjatywy jak ta. Piłka nożna to nie tylko drużyny profesjonalne, to przede wszystkim radość z gry. A najwięcej jej widzimy właśnie u młodych ludzi.”

Młodzieżowy Ośrodek Sportowy, Śródka. Początek imprezy w sobotę, 27 kwietnia, o godzinie 9.00. Pierwsza faza turnieju zakończy się o godzinie 17.00. W  niedzielę start o 9.00. Uroczysta dekoracja zaplanowana jest na godzinę 15.30. 

Wstęp wolny. 

Reklama