Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
22 11
Reklama

Nie chcieli zatrzymać się do policyjnej kontroli, bo wracali z włamania

j
czwartek, 25.04.2019 r.
godz. 10.30
j | czwartek, 25.04.2019 r., godz. 10.30
Nie chcieli zatrzymać się  do policyjnej kontroli, bo wracali z włamania
fot. Policja

18 i 24-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1004 hPa
JUTRO
pogoda
22°C 1003 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1003 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek około godziny 5 w Lesznie. Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli osobowego Fiata. Kierowca jednak nie reagował na wezwania, przyspieszył i chciał odjechać w kierunku Góry, ale właśnie były zamknięte szlabany kolejowe. Policjanci ruszyli w pościg i zatrzymali samochód na ulicy Henrykowskiej w Lesznie.

Okazało się, że za kierownicą osobówki siedział 24-letni mieszkaniec powiatu górowskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Pasażerem był 18-latek. Podczas policyjnej kontroli auta, okazało się, że bagażnik fiata wypełniony był zwojami przewodów elektrycznych i węży ogrodowych oraz podręcznych narzędzi typu poziomice, młotki, miary – informuje asp. sztab. Monika Żymełka, oficer prasowy policji w Lesznie.

Jak ustalili policjanci sprzęt z bagażnika pochodził z włamania do pomieszczenia gospodarczego znajdującego się na terenie budowy domu jednorodzinnego w Lesznie. Sprawcy wyważyli drzwi do pomieszczenia, a następnie z jego wnętrza skradli sprzęt warty około 1500 zł - dodaje.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.kierowca usłyszał zarzuty nie zatrzymania się do policyjnej kontroli oraz kradzieży z włamaniem, natomiast pasażer usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Kierowca odpowie też za kierowanie samochodem nie posiadając do tego uprawnień.

Reklama