Warta Poznań wygrała w Chojnicach! Ważny krok w kierunku utrzymania

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli w środę piłkarze Warty Poznań.

Zieloni prawdopodobnie do ostatniej kolejki będą walczyć o pozostanie w Fortuna I Lidze, więc każdy punkt jest dla nich na wagę złota.
Warta nie była faworytem spotkania z Chojniczanką Chojnice, ale zaprezentowała się bardzo dobrze i odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo.
Mecz ustawiły szybkie bramki. Goście od razu ruszyli do ataku, co już w 7. minucie zaowocowało rzutem karnym, wykorzystanym przez Roberta Janickiego. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Adrian Cierpka.
Do końca spotkania Zieloni kontrolowali przebieg gry, dzięki czemu po 30 kolejkach mają na koncie 35 punktów, co oznacza 4 punkty przewagi nad strefą spadkową.
Do końca rozgrywek pozostały 4 kolejki. W niedzielę Warta podejmie Odrę Opole.
Chojniczanka Chojnice - Warta Poznań 0:2
Bramki: 0:1 Janicki (7. min, karny), 0:2 Cierpka (12.)
Chojniczanka: Janukiewicz - Podgórski, Zawistowski Ż, Sylwestrzak, Pietruszka Ż,Ż-Cz. (70.) - Przybecki (66. Wachowiak), Żyra, Danielewicz, Piotrowski (46. Urbański), Frygier (57. Żagiel) - Mikołajczak Ż.
Warta: Lis - Szymusik, Kieliba, Dejewski, Kiełb - Marciniak, Cierpka - Fadecki, Janicki (90. Szmyt), Jakóbowski Ż (79. Biegański) - Spławski (81. Napołow).