Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
23 14
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
23°C 1007 hPa
JUTRO
pogoda
23°C 1004 hPa
POJUTRZE
pogoda
20°C 1004 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Uwaga na dziki w Parku Wodziczki!

j
środa, 24.04.2019 r.
godz. 22.30
j | środa, 24.04.2019 r., godz. 22.30
Uwaga na dziki w Parku Wodziczki!
fot. Monika

O dzikach, które pojawiają się w różnych częściach miasta na naszym portalu informowaliśmy niejednokrotnie. Tym razem zwierzęta widziane były w nocy w Parku Wodziczki.

Zwierzęta spotkała w nocy w Parku Wodziczki nasza Czytelniczka.

Dziki pojawiają się w Poznaniu od lat. Można je spotkać nie tylko na terenach nadwarciańskich, w okolicach terenów leśnych, ale także coraz częściej na poznańskich osiedlach i ulicach. Jak zwykle przy takich okazjach przypominamy, że najlepiej w takich przypadkach nie denerwować zwierzęcia i zadzwonić na przykład do straży miejskiej. Zgłoszenia o pojawieniu się takich zwierząt na terenach zabudowanych strażnicy weryfikują i przekazują dyżurnemu CZK. Dyżurny CZK przyjmuje zgłoszenia całodobowo, również bezpośrednio od mieszkańców. Zadania, jakie wypełnia SMMP polegają na weryfikacji zgłoszenia i przekazywaniu zebranych informacji do CZK. W przypadkach szczególnych, czyli na przykład zagrożenia zdrowia i życia pomagamy w skierowaniu zwierząt w rejon środowiska naturalnego – przypomina Przemysław Piwecki.

Rzecznik straży miejskiej przy okazji apeluje do wszystkich, by nie dokarmiać dzikich zwierząt a także dobrze zabezpieczać śmietniki, do których wyrzucane jest jedzenie, bo kiedy wiedzą one, że dostaną pokarm częściej pojawiają się w mieście.

Reklama