Reklama
Reklama

Starołęka: wiadukt nad liniami kolejowymi przejdzie przebudowę

fot. PIM
fot. PIM

Urzędnicy przygotowują się do przebudowy wiaduktu kolejowego na Starołęce.

Chodzi o konstrukcję w ciągu ulicy Gołężyckiej, umożliwiającą przejazd nad liniami kolejowymi nr 272 (Poznań-Kluczbork) i 352 (Swarzędz-Poznań Starołęka). Konstrukcja jest w złym stanie technicznym, dlatego Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały przetarg, który wyłoni wykonawcę projektów budowlano-wykonawczych zarówno dotychczasowego wiaduktu, jak i mającej powstać obok niego kładki pieszo-rowerowej.
- Obecny wiadukt nad dwiema liniami kolejowymi między ul. Obodrzycką a Baranowską, użytkowany zarówno przez kierowców, rowerzystów jak i pieszych, jest w kiepskim stanie technicznym. Wymiany wymagają zarówno płyta pomostowa jak i podpory. Po przebudowie wiadukt będzie używany wyłącznie do ruchu samochodowego. Po jego wschodniej stronie powstanie oddzielna kładka dla pieszych i rowerzystów - informują PIM.
Oferty można składać do 7 maja. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przygotowanie projektów obu obiektów będzie miał 13 miesięcy od podpisania umowy. Ponadto do jego obowiązków należeć będzie m.in. uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę lub o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

Wstępnie początek prac budowlanych zaplanowano na wrzesień 2020 roku, ale to zależy od wspólnych ustaleń z PKP PLK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
19.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro