Reklama
Reklama

Policyjny pies w kilka godzin wytropił złodziei

fot. Policja

W ciągu kilku godzin po zdarzeniu policjanci zatrzymali sprawców kradzieży. Bardzo pomógł im w tym pies o imieniu Goran.

20 kwietnia funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży na terenie gminy Kościelec (powiat kolski). Sprawcy weszli przez okno do garażu, a ich łupem padła piła spalinowa i kable miedziane. Wartość strat oszacowano na 2500 złotych.
- Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Kryminalnego. Zdecydowano również o zaangażowaniu psa tropiącego. Ta decyzja okazała się trafna, gdyż policyjny czworonóg służący na co dzień w kolskiej komendzie policji, szybko podjął trop. Znalazł ślady i zaprowadził policjantów do domu wielorodzinnego, a następnie prosto pod drzwi mieszkania, w którym przebywali złodzieje - relacjonowała Weronika Czyżewska z komendy w Kole.

Zatrzymani zostali trzej mężczyźni i kobieta w wieku od 25 do 45 lat. Widok policjantów mocno ich zaskoczył, ale przyznali, że musieli szybko zdobyć pieniądze na alkohol. Najłatwiej było okraść jedną z pobliskich posesji, a towar natychmiast sprzedać w skupie złomu.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Cała czwórka usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto najmłodszy z mężczyzn był poszukiwany do odbycia kary dwóch lat więzienia.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW rozszerza ostrzeżenie o upale na całą Wielkopolskę
36℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69g/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro