Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 11
Reklama

Tony śmieci w środku lasu. Nie wiadomo skąd się tam wzięły

sk
środa, 24.04.2019 r.
godz. 08.54
sk | środa, 24.04.2019 r., godz. 08.54
Tony śmieci w środku lasu. Nie wiadomo skąd się tam wzięły
fot. Izabela

Na terenie gminy Szamotuły istnieje nielegalne składowisko odpadów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
21°C 1007 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1015 hPa
- Ewidentnie widać, że wysypisko musiała zorganizować firma, która była odpowiedzialna za wywóz odpadów, są tam posegregowane plastiki, szkła, znicze z cmentarza i wiele innych śmieci - napisała pani Izabela.
 
Teren, o którym mowa, leży blisko granicy gmin Szamotuły i Rokietnica. Według okolicznych mieszkańców śmieci są tam wywożone od kilku lat i ciągle ich przybywa.
 
Reporter telewizji WTK miał problem z ustaleniem podmiotu odpowiedzialnego za ten teren. Ostatecznie przyznała się do niego gmina Szamotuły.

- Jeśli nie uda nam się znaleźć właścicieli tych śmieci, to będziemy musieli wywieźć je na własny koszt - komentował jej rzecznik, Tomasz Grabowski.
 
W lasach panuje obecnie susza, a wśród odpadów można znaleźć m.in. szklane butelki. Mieszkańcy obawiają się, że będzie to źródłem pożaru. W przeszłości odnotowywano tam już pożary.
 
Urzędnicy przyznali, że wiedzą o wysypisku od kilkunastu dni. - W okresie świątecznym coraz więcej śmieci pojawia się na polach i lasach. Nie reagowaliśmy, czekaliśmy na okres poświąteczny i wtedy robimy objazd - tłumaczył Grabowski.

Śmieci mają zniknąć w ciągu kilkunastu dni.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama