Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 11
Reklama

Matury w Poznaniu zagrożone: część szkół odrzuciła rekomendację OMKS

sk
środa, 24.04.2019 r.
godz. 07.39
sk | środa, 24.04.2019 r., godz. 07.39
Matury w Poznaniu zagrożone: część szkół odrzuciła rekomendację OMKS
fot. Katarzyna Michalak

Do matur pozostaje coraz mniej czasu, a wciąż nie wiadomo czy poznańscy uczniowie będą mogli do nich przystąpić.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
21°C 1007 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1015 hPa
We wtorkowy wieczór swój komunikat wydało kierownictwo Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Odpowiedzialność za los maturzystów w strajkujących w całej Polsce liceach i technikach spada na rząd. Decyzja o klasyfikowaniu należy do rad pedagogicznych. Trwa akcja strajkowa!Prezydium ZG ZNP – po przerwie – zbierze się w czwartek, 25.04 o godz. 9.00. ZNP wyraża podziw dla tych strajkujących, którzy protestują trzeci tydzień! Jesteśmy razem! - napisano.
 
Po długich obradach Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy zaapelował do dyrektorów szkół o zwołanie do końca tygodnia rad klasyfikacyjnych. Chodzi oczywiście o matury, które mają rozpocząć się 6 maja, a bez klasyfikacji uczniowie nie będą mogli do nich przystąpić.
 
Tego stanowiska nie podziela poznański MKS. W jego obradach wzięli udział we wtorek przedstawiciele 26 placówek.
 
- Jako przedstawiciele poznańskich szkół zrzeszonych i niezrzeszonych w Poznańskim MKS podtrzymujemy stanowisko uzgodnione podczas spotkań przedstawicieli ponadgimnazjalnych szkół z Poznania i okolic dot. kontynuowania strajku (potwierdzone protokołami z dnia 12 i 15 kwietnia 2019 roku) w siedzibie oddziału ZNP w Poznaniu, a zatem powstrzymania się od udziału w radach klasyfikacyjnych. Tym samym jednoznacznie odcinamy się od rekomendacji OMKS-u dotyczącej klasyfikowania uczniów klas maturalnych. Takie stanowisko rekomendujemy wszystkim szkołom oraz MKS-om w Polsce. Podyktowane jest to przekonaniem o słuszności strajku i konieczności jego kontynuacji - napisano w oświadczeniu.

Strajk nauczycieli trwa od 8 kwietnia. Pomimo tego udało się przeprowadzić egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów.

Reklama