Reklama

Ognik skończył 5 lat

Środowiskowy Dom Samopomocy "Ognik" skończył 5 lat. Uroczystości urodzinowe zostały połączone z drzwiami otwartymi, podczas których każdy będzie mógł zapoznać się z metodami pracy w ośrodku, a także porozmawiać z psychologiem.

Drugi dom - tak mówią o Środowiskowym Domu Samopomocy "Ognik". Już od pięćdziesięciu lat podopieczni znajdą tutaj wsparcie, zrozumienie i pomoc.

Jeden z podopiecznych Piotr wiele zmienił w swoim życiu, kiedy przyszedł do Środowiskowego Domu Samopomocy "Ognik". Stał się liderem wśród niepełnosprawnych. Udało mu się znaleźć pracę. Niedawno podpisał umowę na stałe. To dla niego ogromna radość.

"Ognik" oferuje wsparcie 65 niepełnosprawnym. Do placówki dowożone są osoby z całego Poznania. Tu mogą korzystać między innymi z pracowni gospodarstwa domowego, sali komputerowej, czy plastycznej. Do dyspozycji mają także piękny ogród, który uporządkowali sami, a w nim odbywają się zajęcia, między innymi ogrodoterapii. Efekty prac poszczególnych pracowni wystawiane są na kiermaszach, wystawach czy imprezach artystycznych.

Główny cel Środowiskowego Domu Samopomocy "Ognik" to pomoc osobom niepełnosprawnym w usamodzielnieniu się, a w przyszłości aktywizacja zawodowa. Przy okazji piątej rocznicy działalności są już plany na kolejne lata.

W Ogniku każdy może znaleźć zajęcie odpowiednie dla swoich możliwości i zainteresowań. Terapia zajęciowa prowadzona jest tu bowiem w kilku różnych pracowniach. Są jeszcze wolne miejsca. Na pewno warto zajrzeć tu już za tydzień. 29 kwietnia odbędzie się bowiem dzień otwarty. Będzie to okazja, by zobaczyć jak na co dzień wyglądają tu zajęcia i praca.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro