Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 11
Reklama

Ciężarówka jechała slalomem po drodze ekspresowej. Kierowca miał 5,6 promila

sk
wtorek, 23.04.2019 r.
godz. 22.02
sk | wtorek, 23.04.2019 r., godz. 22.02
Ciężarówka jechała slalomem po drodze ekspresowej. Kierowca miał 5,6 promila
fot. GITD

Kierowcę sprawiającego poważnego niebezpieczeństwo wyeliminowano we wtorek z ruchu na drodze ekspresowej S8.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
21°C 1007 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1015 hPa

Inspektorzy transportu drogowego patrolowali okolice miejscowości Chojna (województwo łódzkie). W pewnym momencie jeden ze świadków zgłosił informację o stwarzającej niebezpieczeństwo ciężarówce.

Inspektorzy ruszyli w pościg. Wskazany pojazd jechał w kierunku Wrocławia. - Mężczyzna nie panował nad ciężarówką, jechał całym pasem drogowym, odbijał się od barier drogowych. Kierowca nie reagował na sygnały dźwiękowe i nakaz zatrzymania się, kilkukrotnie zajechał drogę próbującemu go wyprzedzić patrolowi Inspekcji Transportu Drogowego. Po sześciokilometrowym pościgu inspektorzy udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy - relacjonuje GITD.
 
Kierowca nie był w stanie samodzielnie wyjść z kabiny. Na miejsce wezwano policję i pogotowie ratunkowe. Szybko jednak okazało się, że zachowanie mężczyzny nie jest spowodowane stanem jego zdrowia.

Badanie alkomatem wskazało ponad 5,6 promila w wydychanym powietrzy. W kabinie znaleziono m.in. butelki z niedopitym alkoholem. Kierowca odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Reklama