Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 18
Reklama

Kierowcy stoją w ogromnym korku na autostradowej obwodnicy Poznania

j
poniedziałek, 22.04.2019 r.
godz. 14.56
j | poniedziałek, 22.04.2019 r., godz. 14.56
Kierowcy stoją w ogromnym korku na autostradowej obwodnicy Poznania
fot. Google Maps

Zgodnie z zapowiedziami w poniedziałek wielkanocny drogowcy rozpoczęli przygotowania do wprowadzenia kolejnych zmian w tymczasowej organizacji ruchu, które obowiązywać będą od 24 kwietnia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
33°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1016 hPa
POJUTRZE
pogoda
25°C 1022 hPa

O utrudnieniach na A2 poinformował nas Czytelnik. A2 w stronę Berlina od Krzesin do Lubonia stoi cała korek na maxa – pisze.

Powodem są kolejne zmiany w tym miejscu w związku budową trzeciego pasa autostrady A2. Jak już wcześniej informowaliśmy pierwszy etap przebudowy autostradowej obwodnicy Poznania został ukończony w ubiegłym tygodniu. Od 24 kwietnia ruch samochodowy zostanie w całości przełożony na jezdnię południową, udostępniając na niej 4 pasy oddzielone od siebie barierą przestawną - po dwa w każdym kierunku. Jak informuje Autostrada Wielkopolska samochody ciężarowe będą mogły korzystać wyłącznie z prawego pasa w obu kierunkach. Jezdnia północna w kierunku Świecka zostanie zajęta w całości na teren budowy i prowadzone będą na niej prace związane z rozbudową o trzeci pas ruchu.

Na odcinku pomiędzy węzłami Poznań Zachód i Poznań Komorniki, nadal obowiązywać będzie wprowadzona przed miesiącem organizacja ruchu tzn. ruch prowadzony jest na każdej jezdni dwoma pasami, a pas awaryjny jest wygrodzony jako teren budowy. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie przez najbliższe tygodnie, do pierwszej połowy czerwca.

Podczas prowadzonych prac zamknięta zostanie łącznica z Poznania i Lubonia w kierunku Świecka. 

Reklama