Reklama
Reklama

16-latek złapany z narkotykami

fot. Policja

We wczesnym wieku w konflikt z prawem wszedł mieszkaniec Kępna.

W nocy z piątku na sobotę patrolujący ulice policjanci zauważyli grupę młodych osób i postanowili je wylegitymować. - W momencie, kiedy jeden z nich wyciągał z portfela dowód osobisty, funkcjonariusz zauważył woreczek z zielonym suszem. W trakcie dalszej kontroli u 16-latka znaleziono jeszcze 4 inne woreczki w których znajdował się także susz roślinny oraz biały proszek - relacjonowała sierż. Justyna Niczke z policji w Kępnie.
Młodzieniec już wcześniej miał zatargi z prawem. Po przeprowadzonych w obecności opiekuna prawnego czynnościach zwolniono go do domu.

16-latek odpowie teraz przed sądem rodzinnym. Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, a przed ukończeniem lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro