Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 14
Reklama

W Poznaniu będzie można łatwiej dopisać się do spisu wyborców

sk
niedziela, 21.04.2019 r.
godz. 11.03
sk | niedziela, 21.04.2019 r., godz. 11.03
W Poznaniu będzie można łatwiej dopisać się do spisu wyborców
fot. UMP

Osobom mieszkającym w Poznaniu, ale nie posiadającym zameldowania, łatwiej będzie dopisać się do spisu wyborców.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1004 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1007 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1013 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
mini
56 154
odsłon
Przed nami mały wyborczy maraton: pod koniec maja wybierzemy europosłów, jesienią czekają nas wybory parlamentarne, a za rok odbędzie się rywalizacja o prezydenturę. Należy pamiętać, że dopisanie się do spisu wyborców obowiązuje tylko podczas najbliższych wyborów.
 
Odpowiedni wniosek można znaleźć na www.bip.poznan.pl. Chcąc brać udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego trzeba złożyć go (osobiście, pocztowo lub przez osobę trzecią) do 21 maja.
 
- Dotychczas sprawy wyborcze załatwialiśmy tylko na Libelta. Od wtorku uruchamiamy obsługę w zakresie wyborów we wszystkich lokalizacjach, w których na co dzień rejestrujemy pojazdy, wydajemy dowody osobiste czy prawa jazdy - także w budynkach przy ul. Gronowej 22a i ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404 - informuje Bartosz Pelczarski, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Poznania.
 
Każdy poznaniak, który będzie chciał umówić się na wizytę na Winogradach lub na Dębcu w konkretnym dniu i godzinie, może to zrobić online. 
 

Szczegóły dotyczące głosowania podczas eurowyborów można znaleźć tutaj.

Reklama