Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
22 11
Reklama

Rzeczniczka prezydenta Jaśkowiaka myli maturzystów z gimnazjalistami: „To tzw. podwójny rocznik"

sw
piątek, 19.04.2019 r.
godz. 20.52
sw | piątek, 19.04.2019 r., godz. 20.52
Rzeczniczka prezydenta Jaśkowiaka myli maturzystów z gimnazjalistami: „To tzw. podwójny rocznik

Joanna Żabierek udzieliła wypowiedzi reporterowi WTK, w której tłumaczy niespodziewany zwrot miejskiego włodarza w stosunku do strajku nauczycieli.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1004 hPa
JUTRO
pogoda
22°C 1003 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1003 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Tegoroczni maturzyści są w trudnej sytuacji, ponieważ jest to tzw. podwójny rocznik i mają utrudnioną sytuację w starcie na studia - twierdzi rzeczniczka Żabierek w wypowiedzi wyemitowanej podczas programu „Wieczór WTK”. Problem w tym, że w wyniku reformy edukacji określenie „podwójny rocznik” nie dotyczy sytuacji uczniów ubiegających się o klasyfikację na studia, ale tych starających się o przyjęcie do szkoły średniej. A zarówno ostatnia trzecia klasa gimnazjum, jak i ósmoklasiści mają już egzaminy za sobą.


Zmiana w polityce prezydenta Jacka Jaśkowiaka w stosunku do strajkujących nauczycieli zbiegła się ze zmianą kursu całej Koalicji Europejskiej, której liderzy w piątek rano zaczęli przekonywać nauczycieli do odstąpienia od strajku.

Sondaż ogólnopolskiego panelu badawczego Ariadna zlecony przez portal Money.pl pokazuje, że protest nauczycieli cieszy się coraz mniejszym poparciem społecznym. Prawie połowa respondentów nie popiera strajkujących. W dalszym ciągu pedagogów wspiera za to 37% ankietowanych.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama