Reklama
Reklama

Spółdzielnia chce, by na miejscu osiedlowego parkingu powstał dyskont. Tuż obok już istniejącego

fot. Google Earth
fot. Google Earth

Mieszkańcy Osiedla Bolesława Śmiałego otrzymali ankiety, w których mają wyrazić opinię na temat planów Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

- Rada Osiedla i Administracja OBŚ uprzejmie informują, iż trwają obecnie rozmowy Zarządu PSM z firmą handlową - tymi słowy zaczyna się list do mieszkańców. Rozmowy dotyczą planów zagospodarowania terenu w pobliżu bloków 15 i 16, który służy teraz mieszkańcom jako parking.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


W zamian za 20-letnią dzierżawę, firma chce się zobowiązać do wybudowania podziemnego parkingu pod dyskontem. Miałby on być udostępniony tylko dla mieszkańców, a liczba miejsc parkingowych nie uległaby zmianie w stosunku do aktualnej sytuacji. Po okresie dzierżawy, pawilon handlowy wybudowany przez firmę, stałby się własnością spółdzielni.

- Dalsze rozmowy w powyższej sprawie zależą od Państwa opinii wyrażonej w ankiecie - czytamy w liście. Jednak już podczas pierwszego dnia przeprowadzania ankiety da się słyszeć głosy sprzeciwu, jak ten naszej czytelniczki. - Jest to dość dziwny pomysł i na pewno nie dla mieszkańców, a bardziej dla pobudek finansowych spółdzielni, jako że mamy już po drugiej stornie ulicy supermarket, który bardzo dobrze funkcjonuje i zaopatruje okolicznych mieszkańców (nie wspomnę o małych lokalnych sklepikach) - pisze w mailu do redakcji mieszkanka os. Śmiałego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
110.62 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro