Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
23 14
Reklama

Spółdzielnia chce, by na miejscu osiedlowego parkingu powstał dyskont. Tuż obok już istniejącego

sw
piątek, 19.04.2019 r.
godz. 17.46
sw | piątek, 19.04.2019 r., godz. 17.46
Spółdzielnia chce, by na miejscu osiedlowego parkingu powstał dyskont. Tuż obok już istniejącego
fot. Google Earth

Mieszkańcy Osiedla Bolesława Śmiałego otrzymali ankiety, w których mają wyrazić opinię na temat planów Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
23°C 1007 hPa
JUTRO
pogoda
23°C 1004 hPa
POJUTRZE
pogoda
20°C 1004 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Rada Osiedla i Administracja OBŚ uprzejmie informują, iż trwają obecnie rozmowy Zarządu PSM z firmą handlową - tymi słowy zaczyna się list do mieszkańców. Rozmowy dotyczą planów zagospodarowania terenu w pobliżu bloków 15 i 16, który służy teraz mieszkańcom jako parking.


W zamian za 20-letnią dzierżawę, firma chce się zobowiązać do wybudowania podziemnego parkingu pod dyskontem. Miałby on być udostępniony tylko dla mieszkańców, a liczba miejsc parkingowych nie uległaby zmianie w stosunku do aktualnej sytuacji. Po okresie dzierżawy, pawilon handlowy wybudowany przez firmę, stałby się własnością spółdzielni.

- Dalsze rozmowy w powyższej sprawie zależą od Państwa opinii wyrażonej w ankiecie - czytamy w liście. Jednak już podczas pierwszego dnia przeprowadzania ankiety da się słyszeć głosy sprzeciwu, jak ten naszej czytelniczki. - Jest to dość dziwny pomysł i na pewno nie dla mieszkańców, a bardziej dla pobudek finansowych spółdzielni, jako że mamy już po drugiej stornie ulicy supermarket, który bardzo dobrze funkcjonuje i zaopatruje okolicznych mieszkańców (nie wspomnę o małych lokalnych sklepikach) - pisze w mailu do redakcji mieszkanka os. Śmiałego.

Reklama