Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
23 14
Reklama

Świąteczny weekend na wielkopolskich drogach. Nad bezpieczeństwem każdego dnia czuwać będzie kilkuset policjantów

j
piątek, 19.04.2019 r.
godz. 14.45
j | piątek, 19.04.2019 r., godz. 14.45
Świąteczny weekend na wielkopolskich drogach. Nad bezpieczeństwem każdego dnia czuwać będzie kilkuset policjantów
Zdjęcie ilustracyjne - fot. archiwum

Święta Wielkanocne to tradycyjnie czas częstszych podróży i zwiększonego ruchu na drogach. Policjanci z Wielkopolski przygotowują się do wzmożonych działań przez kilka najbliższych dni.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
23°C 1007 hPa
JUTRO
pogoda
23°C 1004 hPa
POJUTRZE
pogoda
20°C 1004 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Dla funkcjonariuszy okres Świąt Wielkanocnych jest czasem wytężonej pracy. Na terenie Wielkopolski służbę pełnić będzie kilkuset policjantów każdego dnia.

Policjanci będą zwracali szczególną na kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość i wymuszających pierwszeństwo. Są to niezmiennie 2 najczęstsze powody wszystkich zdarzeń drogowych. Oczywiście nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla kierowców wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu. Zadbajmy też zawczasu o odpowiedni stan techniczny naszych pojazdów – informuje podkom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji. Pamiętajmy, że każda osoba, która po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka wsiada za kierownicę to potencjalny sprawca poważnego zdarzenia drogowego. Dbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo! - dodaje.

W ubiegłym roku na wielkopolskich drogach podczas świątecznego weekendu policja zarejestrowała łącznie 11 wypadków drogowych oraz 243 kolizji, w których zostało rannych 11 osób. Odnotowano również 1 wypadek śmiertelny, który wydarzył się w Wielkanoc. Zatrzymano też 67 pijanych kierowców.

Reklama