Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 14
Reklama

Sprzed CK Zamek zniknie parking. Zamiast niego powstanie zielony dziedziniec

sk
czwartek, 18.04.2019 r.
godz. 21.15
sk | czwartek, 18.04.2019 r., godz. 21.15
Sprzed CK Zamek zniknie parking. Zamiast niego powstanie zielony dziedziniec
fot. UMP

Plac przed CK Zamek wkrótce zupełnie zmieni swój wygląd.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1004 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1007 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1013 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
mini
55 796
odsłon

W czwartek oficjalnie ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania tego terenu. Zniknąć ma m.in. parking, zamiast którego powstanie zielony dziedziniec.


- Konkurs daje nam gwarancję, że wybrany projekt będzie dobry i na stałe zmieni tę część miasta. Zależy nam, żeby otwierać się na mieszkańców, a to miejsce na pewno poszerzy ofertę kulturalną i społeczną Poznania - tłumaczył Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta.
 

Po zmianach kierowcy będą mogli korzystać z parkingu zlokalizowanego pod rondem Kaponiera. Zmiany mają wydobyć tkwiący w przestrzeni położonej w okolicy CK Zamek.

- Chcemy przekształcić ten plac w miejsce wspólnego spędzania czasu. Ma to być przestrzeń zielona i przyjazna, przyciągająca i zapraszająca ludzi do odpoczynku. Chcemy w ten sposób wyjść poza mury Zamku i realizować tutaj nasz program. Ta przestrzeń nie ma być jednak tylko dla CK Zamek, ale przede wszystkim dla poznaniaków, którzy będą mogli spędzać tu czas. Takie miejsce w centrum miasta jest bardzo potrzebne, szczególnie w kontekście przebudowy ulicy Św. Marcin - powiedziała Anna Hryniewiecka, dyrektor CK Zamek.
 
Dziedziniec ma być miejscem do codziennego spełniania czasu. Imprezy wymagające większej przestrzeni będą odbywać się na placu im. Adama Mickiewicza lub na ulicy.
 
W pierwszym etapie konkursu chętni składają portfolio i wizję projektu. Z najciekawszych pomysłów jury wybierze pięć. To spośród nich wyłoniony zostanie zwycięzca. Pierwszy etap konkursu wraz z informacją o dopuszczeniu do drugiego etapu powinien zakończyć się do 19 czerwca. Ogłoszenie wyników wraz z dyskusją pokonkursową ma nastąpić do 11 września tego roku.

Szczegóły konkursu można znaleźć tutaj.

Reklama