Reklama
Reklama

Kłótnia o paczkę: kurier zaczął strzelać do klienta

fot. Policja

Nie tak odbiór zamówionej przesyłki wyobrażał sobie mieszkaniec powiatu polkowickiego.

Mężczyzna zamieszkały w Radwanicach odebrał od kuriera telefon z informacją, że doręczyciel nie zastał nikogo pod wskazanym adresem, nie może więc przekazać paczki. Klient nie uwierzył jednak w tę historię, ponieważ w domu przez cały czas przebywał jego ojciec. 32-latek postanowił natychmiast wsiąść w samochód i ruszyć na spotkanie z kurierem.

- Na jednej z radwanickich ulic odnalazł posłańca, z którym kilka chwil wcześniej prowadził rozmowę telefoniczną. Mężczyznom nie udało się jednak dojść do porozumienia, a ich spór skończył się strzałami z broni pneumatycznej. Pracownik firmy kurierskiej wyjął broń i oddał strzały w kierunku samochodu, którym przyjechał niezadowolony klient, po czym odjechał z miejsca zdarzenia - relacjonował st. sierż. Przemysław Rybikowski.

O zajściu poinformowano policjantów, którzy namierzyli kuriera i przeszukali jego samochód. Zabezpieczono w nim wiatrówkę i amunicję. Przeprowadzone na miejscu interwencji czynności wykazały również m.in. uszkodzenie szyby czołowej i powłoki lakierniczej w samochodzie zgłaszającego.

Zatrzymany przez dzielnicowych 33-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za co może trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat. Teraz sprawę rozstrzygnie sąd.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Masz dość upałów? Nie mamy dobrych wiadomości
31℃
20℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.73g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro