Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
23 13
Reklama

Policjanci przypadkowo ujawnili w pomieszczeniu gospodarczym prowizoryczny salon gier

j
czwartek, 18.04.2019 r.
godz. 14.45
j | czwartek, 18.04.2019 r., godz. 14.45
Policjanci przypadkowo ujawnili w pomieszczeniu gospodarczym prowizoryczny salon gier
fot. Policja

Sprawa zaczęła się od zwykłej kontroli drogowej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
23°C 1008 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1004 hPa

Na terenie gminy Włoszakowice policjanci zatrzymali do kontroli osobowe BMW. Autem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 31 i 37 lat. Okazało się, że kierowca w kieszeni spodni posiadał trzy woreczki strunowe, w których jak sam oświadczył znajdowały się dopalacze. Później sprawdzony został też plecak leżący na podłodze samochodu po stronie pasażera. W jego wnętrzu znajdowała się waga elektroniczna, woreczki strunowe oraz plastikowe pudełko, a w nim biały proszek – to również zdaniem mężczyzn miały być dopalacze.

Mężczyźni zostali zatrzymani. W dalszej kolejności mundurowi przeszukali miejsca zamieszkania oraz pomieszczenia zajmowane przez zatrzymanych.

W domu kierowcy, 31-letniego mieszkańca gminy Włoszakowice policjanci znaleźli niewielkie ilości narkotyków w postaci amfetaminy. Jednak ku zdziwieniu policjantów w małym pomieszczeniu gospodarczym znajdował się prowizoryczny salon gier, w którym usytuowane były cztery automaty do gier hazardowych. Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli nielegalne urządzenia. 31-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków oraz urządzania, wbrew przepisom ustawy, gier hazardowych na automatach. Jak podejrzany oświadczył śledczym, z automatów korzystali lokalni mieszkańcy i przyjezdne osoby – informuje asp. sztab. Monika Żymełka, oficer prasowy policji w Lesznie.

Zabezpieczone od zatrzymanych ponad 100 gramów proszku zostanie przebadane w laboratorium. Jeżeli będzie zawierał w składzie zabronione substancje, wówczas ilość zarzutów ogłoszona podejrzanym prawdopodobnie ulegnie zmianie - dodaje.

31-latkowi grozi do 3 lat więzienia.

Reklama