Reklama
Reklama

Trwa budowa trzeciego pasa autostrady A2. Po świętach kolejne zmiany

fot. Sky Vibes - Fotografia i wideofilmowanie z powietrza.

Na odcinku między węzłami Poznań Komorniki i Poznań Luboń wybudowany został trzeci pas oraz zamontowane zostały bariery ochronne. Teraz prace przeniosą się na przeciwległą stronę jezdni.

Pierwszy etap przebudowy autostradowej obwodnicy Poznania został właśnie ukończony. Już w poniedziałek wielkanocny drogowcy rozpoczną przygotowania do wprowadzenia kolejnych zmian w tymczasowej organizacji ruchu, które obowiązywać będą od 24 kwietnia. Wówczas ruch samochodowy zostanie w całości przełożony na jezdnię południową, udostępniając na niej 4 pasy oddzielone od siebie barierą przestawną - po dwa w każdym kierunku. Jak informuje Autostrada Wielkopolska samochody ciężarowe będą mogły korzystać wyłącznie z prawego pasa w obu kierunkach. Jezdnia północna w kierunku Świecka zostanie zajęta w całości na teren budowy i prowadzone będą na niej prace związane z rozbudową o trzeci pas ruchu.

Z kolei na odcinku pomiędzy węzłami Poznań Zachód i Poznań Komorniki, nadal obowiązywać będzie wprowadzona przed miesiącem organizacja ruchu tzn. ruch prowadzony jest na każdej jezdni dwoma pasami, a pas awaryjny jest wygrodzony jako teren budowy. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie przez najbliższe tygodnie, do pierwszej połowy czerwca.

Podczas prowadzonych prac zamknięta zostanie łącznica z Poznania i Lubonia w kierunku Świecka.

Cieszymy się, że zgodnie z planem i w bardzo ekspresowym tempie zakończyliśmy pierwszy, ważny etap prac na obwodnicy. Dwunastogodzinny system pracy niemal 200 osób, przy wykorzystaniu blisko 80 maszyn i pojazdów oraz praca w pełnym wymiarze w ciągu ostatnich weekendów - doprowadziło do ukończenia dobudowy trzeciego pasa ruchu do istniejącej niwelety drogi na odcinku długości 6 km. - mówi Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa Autostrady Wielkopolskiej SA. Pogoda była dla nas łaskawa, a to właśnie ona może głównie pokrzyżować nasze plany. Z dużym zadowoleniem również obserwujemy, że wprowadzona w minionych tygodniach tymczasowa organizacja ruchu, mimo utrzymującego się potężnego natężenia na poziomie 60 tys. pojazdów na dobę, sprawdziła się na medal. Nie zanotowaliśmy poważniejszych przestojów, a ruch odbywał się w miarę możliwości płynnie. - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
39.39 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro