Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
22 11
Reklama

Lekarze i wolontariusze poznańskiej fundacji Redemptoris Missio zostali odznaczeni przez prezydenta RP. „ Dokonali rzeczy niemal niemożliwych”

j
czwartek, 18.04.2019 r.
godz. 09.49
j | czwartek, 18.04.2019 r., godz. 09.49
Lekarze i wolontariusze poznańskiej fundacji Redemptoris Missio zostali odznaczeni przez prezydenta RP. „ Dokonali rzeczy niemal niemożliwych”
fot. Fundacja Redemptoris Missio

Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali wielkopolscy lekarze Maciej Matuszyński, Ryszard Szymaniak, Izabela Rybakowska którzy brali udział w wyprawie okulistów do Kamerunu oraz Justyna Janiec-Palczewska – Prezes Fundacji i dr Norbert Rehlis – Fundator „Redemptoris Missio”.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1004 hPa
JUTRO
pogoda
22°C 1003 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1003 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wolontariusze – wielkopolscy lekarze odznaczeni Srebrnym Krzyżem Zasługi pracowali w ramach własnego urlopu, nie otrzymując żadnego wynagrodzenia. brali udział w wyprawie okulistów do Kamerunu w ramach projektu finansowanego ze środków KPRM „Przywrócić wzrok – operacje okulistyczne dla uchodźców z Republiki Centralnej Afryki i ubogich mieszkańców Kamerunu w dniach 11-27 maja 2018r.”. Dokonali rzeczy niemal niemożliwych. Niezwykle profesjonalnie przygotowali całą wyprawę w niespełna miesiąc zabierając z Polski cały sprzęt potrzebny do przeprowadzania operacji zaćmy. Na miejscu dotarli w najbardziej odległe zakątki Kamerunu, w miejsca, gdzie nigdy nie było żadnego okulisty. Operacje przebiegały w niezwykle trudnych warunkach klimatycznych. Lekarzom dawały się we znaki tropikalne upały i uporczywe owady. Lekarze przy współpracy z polskimi misjonarzami przywrócili wzrok 73 osobom – informuje Justyna Janiec-Palczewska, prezes Fundacji Redemptoris Missio.  

Bardzo się cieszymy, że wysiłek podejmowany przez Fundację „Redemptoris Missio” został dostrzeżony i doceniony, zawiadamiamy Państwa o tych odznaczeniach bo chcielibyśmy, aby docenić ich trud i aby ich przykład inspirował do działania na rzecz ubogich i pokrzywdzonych – dodaje.

Prezydent Andrzej Duda odznaczył również Złotym Krzyżem Zasługi Justynę Janiec-Palczewską – Prezes Fundacji i dr Norberta Rehlisa – Fundatora „Redemptoris Missio” lekarza pracującego na co dzień na Papui Nowej Gwinei.

Reklama